محله الاهیه (لوکیشن در تهران)

آخرین ویرایش در ۱۴۰۰-۰۳-۲۴ ۱۱:۳۲:۳۰ ق ظ

محله الاهیه


گالری لوکیشن

الاهیه لوکیشن عکاسی در تهران

الاهیه لوکیشن عکاسی در تهران

تهران لاکچری

الاهیه لوکیشن عکاسی در تهران


آدرس

 الهیه از شمال تا تجریش، از غرب تا خیابان ولیعصر و اتوبان مدرس، از جنوب تا پل صدر و از شرق تا خیابان شریعتی وسعت پیدا می‌کند.


درباره لوکیشن

اراضی «الهیه» که در گذشته به «خورآذین» معروف بوده است، بیشترِ باغهایش متعلق به «احترام‌الدوله» همسر صدراعظم شاهان قاجاری بود و پس از آنکه «میرزا جعفرحکیم‌الهی» آن را خریداری کرد؛ نامش به «الهیه» تغییر یافت.

میگویند از همان سالها هم الهیه به حسِ‌خوب و باصفا بودن معروف بوده است و دلیل این حال خوب را بخاطر نامش که الهی است میدانستند!‌

«کارخانه‌ی کبریت‌سازی» در اینجا که در زمان ناصرالدین‌شاه تاسیس و امتیازش متعلق به روس‌ها بوده است، جزء مکانهای معروف بحساب می‌آمد که اکنون اثری از آن برجا نمانده است‌.

‌خیابان های جردن و فرشته از لاکچری ترین و معروف ترین خیابان های تهران هستند، که به دلیل موقعیت جغرافیایی خود در منطقه یک و حضور افراد سرشناس و هنرمند ارزش بسیاری پیدا کرده. 

اما «باغ‌ باشگاه ملی نفت» و باغ نفیسی که متعلق به خانم امینی بوده است و اکنون «مرکز مطالعات تاریخ ایران» است محفوظ مانده‌اند.

اهمیت این منطقه بخاطر وجود سفارت‌خانه‌هایی است که در اینجا ساخته شد مانند سفارتخانه‌های سوئیس، دانمارک، بلژیک، فنلاند، مالزی، مصر، باغ سفارت روسیه، باغ سفارت آلمان و باغ سفارت ترکیه و تا حدودی تصمیمات نفتی از زمان قاجار و پهلوی، در کنار مزیت‌هایی چون سرسبزی و باغ‌های میوه‌ی اینجا بر رشد الهیه تاثیر بسزایی داشته است.‌

«امیرسعیدالهی» که از نوادگان میرزا حکیم‌الهی است میگوید از کودکی میشنیدم که این محل مالِ ماست، اما قیمتهای نجومی این منطقه باعث شده از محله‌ی آبا و اجدادم دور بمانم.‌

 الهیه از شمال تا تجریش، از غرب تا خیابان ولیعصر و اتوبان مدرس، از جنوب تا پل صدر و از شرق تا خیابان شریعتی وسعت پیدا می‌کند.

همین حالا عکاس و فیلمبردار خودت رو با پیکسمر رزرو کن

تا بتونی تو سریع ترین زمان ممکن به حرفه ای ترین عکاس و فیلمبردار ممکن وصل شی، تازه می تونی از اینجا کلی لوکیشن عکاسی در تهران پیدا کنی، یا حتی همه چیز رو در رابطه با عکاسی و فیلمبرداری با مقالات آموزش عکاسی و فیلمبرداری یاد بگیری.
 برای کسب اطلاعات بیشتر از تازه ترین اخبار و تخفیف های عکاسی و فیلمبرداری ما، سایت و پیج اینستاگرام پیکسمر را دنبال کنید.

 


در دسته بندی : - لوکیشن شهری

انتشار داده شده توسط در تاریخ ۱۴۰۰-۰۳-۲۲ ۱۶:۱۵:۰۲ ب ظ

آسان، مطمئن، عکس و ویدئوی خود را تولید کنید

ما تا پایان راه، در تمام مراحل، همراه و مشاور شما خواهیم بود.
گارانتی
ضمانت کیفیت محتوا
بازگشت تمام وجه در صورت عدم کیفیت محتوای تحویلی
پشتیبانی
پشتیبانی ۷ روز هفته
پشتیبانی از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب در تمام روز های هفته
بازگشت وجه
لغو سفارش تا ۲۴ ساعت
بازگشت تمام وجه پرداختی پس از لغو سفارش
حریم شخصی
حریم شخصی
دسترسی خصوصی به داده ها در فضای رمزگذاری شده
هئش مصنوعی
هوش مصنوعی
قدرت گرفته از هوش مصنوعی برای تولید محتوای با کیفیت
ذخیره زمان
صرفه جویی در زمان
سهولت مدیریت در تمام مراحل سفارش به صورت غیر حضوری

ارتباط با ما

  • برای مشاوره و همکاری با پیکسمر در ساعات اداری با شماره های زیر تماس بگیرید . ما را از طریق شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

  • 09107192954
  • 021-91031895
  • تهران، نبش خیابان فلسطین و انقلاب، پ 281 ، ساختمان سرای نوآوری و صنایع خلاق، طبقه 5 ، خانه نوآوری ، پیکسمر
  • pixmer_com