وبلاگامروز به دنبال معرفی تعدادی از نرم‌افزار های مناسب برای عکاسان و فیلمبرداران حرفه ای هستیم، که تعدادی از کار های آنها را به گوشی موبایل انتقال می دهد و کار شما
جشنواره های فیلم هر ساله در سراسر دنیا برگزار میشود. این جشنواره ها فرصت خوبی برای هنرمندان و فیلم برداران است تا بتوانند آثار خود را به نمایش همگان بگذارند.
پیکسمردر این مقاله قصد دارد تا به معرفی جشنواره های عکاسی در سرتاسر دنیا بپردازد.
پیکسمرقصد دارد در ادامه سری مقالات حوزه اخبار، به بررسی 9 دوربین برتر بدون آینه که به صورت پکیج بوده و کابر پسند هستند بپردازد.
شاید بارها شده باشد که حرکت ابر ها و یا گل دادن گیاهان را به صورت تایم لپس تماشا کرده باشید، با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید به راحتی تایم لپس های زیبا بگیرید.


بهترین نرم افزار های تولید استیکر
در ادامه مقاله دیروز به دنبال معرفی تعدادی دیگر از نرم‌افزار های تولید استیکر هستیم، پس با پیکسمر همراه باشید، تا بتوانید بهترین نرم‌افزار را انتخاب کنید.
در این مطلب قصد داریم انواع چینش نور را به شما آموزش دهیم .
در ادامه مقاله قبل قصد داریم، تا در رابطه با ادامه لیست بلند بالای نرم‌افزار های عکاسی با موبایل در خدمتتون باشیم، پس با پیکسمر همراه باشید.
در این مطلب قصد داریم به شما چگونگی چینش نور را آموزش دهیم


آیا تا به حال در رابطه با راه های کنترل لرزش دوربین به صورت فیزیکی مطلبی خوانده اید؟ اگر نه با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید، به راحتی فیلم هایی با کمترین میزان
نکات روانشناسی در پیدا کردن سوژه مناسب برای مصاحبه بسیار است، اما با پیکسمر همراه باشید تا گزیده ای از این نکات را برایتان توضیح دهیم.
پیکسمر در این مقاله قصد دارد به بررسی نحوه ظاهر سازی فیلم های ضبط شده توسط دوربین در یک اتاق تاریک بپردازد.
امروز به دنبال توضیح مختصری در رابطه با استابلایزر هستیم، پس با پیکسمر همراه باشید تا با این دستگاه بیشتر آشنا شوید و شرایط خرید آن را بدانید.
آیا در ساخت فیلم های خود با مشکل مواجه هستید؟ اگر پاسختان مثبت است، پیکسمر به شما می گوید که مرحله اول داشتن یک ذهن باز و خلاق است.

ظاهر کردن فیلم در اتاق تاریک

آخرین ویرایش در ۱۳۹۹-۰۵-۲۴ ۱۱:۱۶:۳۵ ق ظ

ظاهر سازی فیلم ها از اولین مراحل برای داشتن یک فیلم مناسب است. پیکسمردر این مقاله قصد دارد به بررسی نحوه ظاهر سازی فیلم های ضبط شده توسط دوربین در یک اتاق تاریک بپردازد.

پس تا آخر این مقاله ما را همراهی کنید.

اگر می خواهید فیلم را به زیبایی ظاهر کنید، نیاز دارید تا وقت زیادی را صرف این کار بکنید.

برای تهیه فیلم خود به برخی از ابزارهای اصلی عکاسی و مواد شیمیایی و همچنین دسترسی به اتاق تاریک احتیاج دارید.

تاریک خونه عکاسی

 

1) فیلم خود را بارگزاری کنید :

رول فیلم را از دوربین بیرون بیاورید. بسته به نوع دوربینی که از آن استفاده می کنید ممکن است نیاز باشد که فیلم را با استفاده از دسته در کنار دوربین به داخل کاست بپیچانید. هنگامی که آن را بیرون کشیدید، فیلم را باز نکنید زیرا همه تصاویر شما را خراب می کند.

 

2) فیلم را وارد اتاق تاریک کرده و محل خود را تنظیم کنید :

از آنجا که شما در تاریکی کاملی کار خواهید کرد، نیاز دارید تا هر آنچه می خواهید را در مقابل دستان خود قرار دهید. مواردی که نیاز دارید به قرار زیر است :

حلقه فیلم – تانک فیلم – بازکن کاست – قیچی.

 

3) چراغ ها را خاموش کنید و کاست فیلم را با درب باز کنید :

در این مرحله نباید نور در اتاق تاریک باشد. اگر جلوی خود را ببینید یعنی نور خیلی زیاد است. برای باز کردن کاست، لبه درب را زیر درب بازکن کاست قلاب کنید. سپس کاست را به یک طرف خم کنید تا درب آن باز شود.

 

4) فیلم را از کاست بردارید و با قیچی جدا کنید :

فیلم را تا زمانی که به کاست پلاستیکی کوچک در مرکز نرسید، از حالت فیلم خارج کنید. سپس این فیلم را برش دهید تا در آن تکه نواری که فیلم را به پلاستیک وصل می کند، برخورد داشته باشد. از آنجایی که تاریک است، باید متوجه بشوید که نوار به همراه انگشتان شما کجاست.

 

5) فیلم را روی حلقه بچسبانید :

برای بارگذاری فیلم، با نگه داشتن قرقره در یک دست و انتهای فیلم از سوی دیگر شروع کنید. سپس با انگشتان خود شکاف موجود در لبه حلقه را پیدا کرده و فیلم را داخل آن بکشید.

 

6) حلقه ها را در مخزن فیلم قرار دهید :

ابتدا هسته جدا شده مخزن را از طریق سوراخ در مرکز حلقه بکشید. سپس حلقه ها را در قسمت زیر مخزن قرار دهید تا هسته در مرکز چسبیده باشد.

 

بقیه مراحل را به صورت عنوان دار ذکر می کنیم :

7) چراغ ها را روشن کنید و 1 قسمت از توسعه دهنده فیلم را با 1 قسمت آب مخلوط کنید. و دمای مخلوط را با دماسنج اندازه بگیرید.

8) مخلوط را درون مخزن فیلم بریزید و با یک تایمر تنظیم کنید که چه مدت بماند. سپس مخلوط را تکان دهید و سپس محتویات را بیرون بریزید.

9) فیکس کننده را خالی کرده و فیلم خود را با آب سرد بشویید. حلقه فیلم را در ظرف پر از ماده مرطوب کننده به مدت 30 ثانیه خیس کنید. در نهایت فیلم را آویزان کنید تا خشک شود.

10) فیلم را با یک پاک کننده فیلم تمیز کنید تا رگه هایی از بین برود.

11) فیلم خود را به 5 عدد نگاتیو برش دهید و سپس نوارهای فیلم را برای محافظت در پوشه های پلاستیکی بکشید.

 

پیکسمراز نهایت دقت و توجه شما به این مقاله تشکر میکند.

شما می توانید از دیگر مطالب سایت ما نیز بازدید نمایید.


در دسته بندی : - فیلمبرداری

انتشار داده شده توسط در تاریخ ۱۳۹۹-۰۵-۲۳ ۱۴:۱۲:۵۹ ب ظ