وبلاگپیکسمردر این مقاله قصد دارد تا به معرفی جشنواره های عکاسی در سرتاسر دنیا بپردازد.
پیکسمرقصد دارد در ادامه سری مقالات حوزه اخبار، به بررسی 9 دوربین برتر بدون آینه که به صورت پکیج بوده و کابر پسند هستند بپردازد.
شاید بارها شده باشد که حرکت ابر ها و یا گل دادن گیاهان را به صورت تایم لپس تماشا کرده باشید، با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید به راحتی تایم لپس های زیبا بگیرید.
پیکسمر سامانه رزرو آنلاین عکاس و فیلمبردار جهت پرورش نیروی متخصص و خلاق در زمینه ی تولید محتوای تصویری و ویدئویی دوره ی کاراموزی برگزار میکند. در این دوره
زندگیمون تشکیل شده از کلی لحظات گوناگون. لحظه هایی توی زندگیمون هستن که اون طور که باید و شاید ثبتشون نمیکنیم. پیکسمر اومده تا به همه بگه که لحظات خوب زندگیمون


آیا می دانید یک چشم شما از چشمی دیگر قوی تر است، اگر نه با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید به راحتی از این برتری برای ثبت عکس های بهتر استفاده کنید.
امروز به دنبال توضیح قانون اعجاب در اعداد هستیم، با پیکسمر همراه باشید تا روانشناسی را به نحوی دیگر در هنر عکاسی خود استفاده کنید.
در این مقاله قصد داریم چگونگی ثبت نوار های نوری خورشید را به شما عکاسان هنرمند توضیح دهیم، پس با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید از این تکنیک برای زیبا تر کردن عک
در زمینه عکاسی از ساختار ها و ساختمان ها چندین نکته و تکنیک وجود دارند که می توان با استفاده از آنها سطح عکاسی خود را نه تنها در عکاسی از ساختمان بلکه در تمامی
عکاسی از حیوانات با توجه به تفاوت های حرکتی و رفتاری آنها نسبت به انسان ها دارای نکاتی متفاوت است، پس با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید به درستی از حیوانات عکاسی


آیا در ساخت فیلم های خود با مشکل مواجه هستید؟ اگر پاسختان مثبت است، پیکسمر به شما می گوید که مرحله اول داشتن یک ذهن باز و خلاق است.
امروز قصد داریم Intervalometer را بررسی کنیم و چگونگی استفاده از آن را به شما آموزش دهیم، پس با پیکسمر همراه باشید تا دلایل و چگونگی استفاده از آن را فرا بگیرید
امروز قرار هست هیستوگرام دوربین عکاسی و چگونگی خواندن آن را به منظور ثبت عکس های بهتر برای شما توضیح دهیم، پس با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید از این نمودار به
وب امروز می خوام درباره نکات نهایی یک پروژه عکاسی و فیلمبرداری برای شما بنویسم. اولین کاری که باید بکنید این هست که به محض اینکه راه
خوب در مبحث تمیز کردن قسمت داخلی دوربین اول باید چند نکته رعایت شود: حتما تا وقتی که مقدار گرد و غبار آیینه درونی دوربینتون از حد خارج نشده، این پروسه رو انجام

چگونگی ثبت تایم لپس

آخرین ویرایش در ۱۳۹۹-۰۵-۰۴ ۱۳:۲۳:۴۷ ب ظ

شاید بارها شده باشد که حرکت ابر ها و یا گل دادن گیاهان را به صورت تایم لپس تماشا کرده باشید، با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید به راحتی تایم لپس های زیبا بگیرید.

ساعت

تایم لپس تشکیل شده از چندین عکس است، که به صورت هماهنگ پشت سر هم قرار می گیرد، تا فیلمی از تغییر و تحول سوژه را نمایان کند.

پس تایمی را که برای ثبت عکس، میان عکس ها به عنوان تایم انتظار در نظر می گیریم، باید با توجه به سرعت تحول سوژه انتخاب کنیم، مثلا برای ثبت حرکت ابر ها می تواند بین دو تا ده ثانیه باشد و برای عملیات ساخت و ساز یک آپارتمان می تواند چند ساعت تا چند روز باشد، اما جدای از این تایم باید تحرک دوربین را به حداقل رساند، پس دوربین را بر روی سه پایه بگذارید و برای اطمینان پیدا کردن از موقعیت آن جای قرار گیری پایه ها را علامت گذاری کنید، می توانید از ژیروسکوپ دوربین برای ثبت زاویه عمودی و افقی دوربین استفاده کنید، اگر به اسلایدر دسترسی دارید حرکت جزئی ایجاد شده توسط آن به نتیجه نهایی شما شکل و شمایل متفاوت تر و روان تری می دهد، سلایدر های متفاوتی در بازار وجود دارند که بعضی از آنها قابلیت برنامه ریزی از قبل هم دارند، بدین صورت می توانید جلوه های خاص فیلمبرداری را به عکاسی اضافه کنید.

نکته اساسی دیگه فوکوس تصویر است، برای اینکه تصویر هیچ وقت از فوکوس تنظیم شده بر روی سوژه خارج نشود. پس از تنظیم فوکوس با هر طریقی که راحت تر هستید، فوکوس اتوماتیک بر روی لنز و دوربین را خاموش کرده و بر روی تنظیم دستی قرار دهید، برای اطمینان بیشتر از ثابت موندن تنظیم فوکوس خود، بر روی حلقه تنظیم فوکوس لنز چسب بزنید.

تنظیمات شاتر و ایزو خود را بر روی تنظیم دستی قرار دهید، تا تفاوتی ناخواسته در نتیجه نهایی ایجاد نکند، اما بهتر است به واسطه هیستوگرام ال سی دی تمامی نور ها را زیر نظر بگیرید، تا در صورت نیاز تغییرات مناسب را اعمال کنید، چه به صورت دستی و چه توسط ابزار های تخصصی.

عکس های خود را در فرمت Raw 

بگیرید تا کیفیت نهایی فیلم شما بالاتر باشد، در صورتی که کیفیت برای شما اهمیت کمی دارد از فایل JPEG

استفاده کنید، چرا که تایم لپس به صورت باور نکردنی می تواند تعداد شات های زیادی را بر دوربین شما اعمال کند.

موسیقی خود را از قبل انتخاب کنید تا بتوانید بهترین ایده را برای چگونگی ثبت تایم لپس خود داشته باشید، و حتما تمامی شرایط های محیطی را با استفاده از نرم‌افزار های مناسب بررسی کنید تا آمادگی هر احتمالی را داشته باشید.

Intervalometers

از تجهیزات مورد نیاز این سبک عکاسی می باشد تا بتوانید تنظیمات دوربین را که بر پایه زمان کار می کنند، کنترل کنید تا در محدودیت های تنظیمی دوربینتان قرار نگیرید، در صورت در دسترس نبودن آن می توانید از نرم‌افزار های مناسب که جایگزین اینتروالومتر اند استفاده کنید، مانند : 

D-Software Cam Control 

Nikon Capture 4.0

برای نیکون و

DSLR Remote Pro 

inPhoto Capture

برای دوربین های کنون، فقط به یاد داشته باشید که دوربین شما باید بتواند یا از طریق وای فای و یا از طریق کابل به لب تاپ شما متصل شود.

خوب می ماند پردازش تصاویر برای تبدیل آنها به یک فیلم روان و جذاب که در مقالات بعدی در این رابطه توضیحات کاملی را ارائه می دهیم.

پس برای اطلاع بیشتر از اخبار و اطلاعیه های مهم ما صفحه اینستاگرام و سایت ما را دنبال کنید.

و حتما ما را با فرستادن تایم لپس های زیبا و خاص خود خوشحال کنید.


در دسته بندی : - عکاسی

انتشار داده شده توسط در تاریخ ۱۳۹۹-۰۵-۰۱ ۱۰:۵۷:۲۳ ق ظ