وبلاگامروز به دنبال معرفی تعدادی از نرم‌افزار های مناسب برای عکاسان و فیلمبرداران حرفه ای هستیم، که تعدادی از کار های آنها را به گوشی موبایل انتقال می دهد و کار شما
جشنواره های فیلم هر ساله در سراسر دنیا برگزار میشود. این جشنواره ها فرصت خوبی برای هنرمندان و فیلم برداران است تا بتوانند آثار خود را به نمایش همگان بگذارند.
پیکسمردر این مقاله قصد دارد تا به معرفی جشنواره های عکاسی در سرتاسر دنیا بپردازد.
پیکسمرقصد دارد در ادامه سری مقالات حوزه اخبار، به بررسی 9 دوربین برتر بدون آینه که به صورت پکیج بوده و کابر پسند هستند بپردازد.
شاید بارها شده باشد که حرکت ابر ها و یا گل دادن گیاهان را به صورت تایم لپس تماشا کرده باشید، با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید به راحتی تایم لپس های زیبا بگیرید.


با درود خدمت دوستان پیکسمری عزیز، در این مقاله به دنبال توضیح نکات پروژه های عکاسی هستیم، که میک آپ در آن نقش پر رنگی دارد.
امروز به دنبال توضیح مختصری در رابطه با عکاسی از استیج و برنامه های زنده هستیم، پس با پیکسمر همراه باشید، تا بتوانید به درستی از موقعیت ها استفاده کنید.
در این مقاله قصد داریم کمی درمورد تمیز کردن دوربین و لنز صحبت کنیم ، پس با پیکسمر همراه باشید .
در این مقاله قصد داریم چگونگی محافظت از دوربین را برای شما شرح دهیم .
کارت حافظه یک وسیله الکترونیکی است که برای ذخیره رسانه های ما مانند فیلم و عکس استفاده می شود.


آیا تا به حال در رابطه با راه های کنترل لرزش دوربین به صورت فیزیکی مطلبی خوانده اید؟ اگر نه با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید، به راحتی فیلم هایی با کمترین میزان
نکات روانشناسی در پیدا کردن سوژه مناسب برای مصاحبه بسیار است، اما با پیکسمر همراه باشید تا گزیده ای از این نکات را برایتان توضیح دهیم.
پیکسمر در این مقاله قصد دارد به بررسی نحوه ظاهر سازی فیلم های ضبط شده توسط دوربین در یک اتاق تاریک بپردازد.
امروز به دنبال توضیح مختصری در رابطه با استابلایزر هستیم، پس با پیکسمر همراه باشید تا با این دستگاه بیشتر آشنا شوید و شرایط خرید آن را بدانید.
آیا در ساخت فیلم های خود با مشکل مواجه هستید؟ اگر پاسختان مثبت است، پیکسمر به شما می گوید که مرحله اول داشتن یک ذهن باز و خلاق است.

چگونگی ثبت تایم لپس

آخرین ویرایش در ۱۳۹۹-۰۵-۰۴ ۱۳:۲۳:۴۷ ب ظ

شاید بارها شده باشد که حرکت ابر ها و یا گل دادن گیاهان را به صورت تایم لپس تماشا کرده باشید، با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید به راحتی تایم لپس های زیبا بگیرید.

ساعت

تایم لپس تشکیل شده از چندین عکس است، که به صورت هماهنگ پشت سر هم قرار می گیرد، تا فیلمی از تغییر و تحول سوژه را نمایان کند.

پس تایمی را که برای ثبت عکس، میان عکس ها به عنوان تایم انتظار در نظر می گیریم، باید با توجه به سرعت تحول سوژه انتخاب کنیم، مثلا برای ثبت حرکت ابر ها می تواند بین دو تا ده ثانیه باشد و برای عملیات ساخت و ساز یک آپارتمان می تواند چند ساعت تا چند روز باشد، اما جدای از این تایم باید تحرک دوربین را به حداقل رساند، پس دوربین را بر روی سه پایه بگذارید و برای اطمینان پیدا کردن از موقعیت آن جای قرار گیری پایه ها را علامت گذاری کنید، می توانید از ژیروسکوپ دوربین برای ثبت زاویه عمودی و افقی دوربین استفاده کنید، اگر به اسلایدر دسترسی دارید حرکت جزئی ایجاد شده توسط آن به نتیجه نهایی شما شکل و شمایل متفاوت تر و روان تری می دهد، سلایدر های متفاوتی در بازار وجود دارند که بعضی از آنها قابلیت برنامه ریزی از قبل هم دارند، بدین صورت می توانید جلوه های خاص فیلمبرداری را به عکاسی اضافه کنید.

نکته اساسی دیگه فوکوس تصویر است، برای اینکه تصویر هیچ وقت از فوکوس تنظیم شده بر روی سوژه خارج نشود. پس از تنظیم فوکوس با هر طریقی که راحت تر هستید، فوکوس اتوماتیک بر روی لنز و دوربین را خاموش کرده و بر روی تنظیم دستی قرار دهید، برای اطمینان بیشتر از ثابت موندن تنظیم فوکوس خود، بر روی حلقه تنظیم فوکوس لنز چسب بزنید.

تنظیمات شاتر و ایزو خود را بر روی تنظیم دستی قرار دهید، تا تفاوتی ناخواسته در نتیجه نهایی ایجاد نکند، اما بهتر است به واسطه هیستوگرام ال سی دی تمامی نور ها را زیر نظر بگیرید، تا در صورت نیاز تغییرات مناسب را اعمال کنید، چه به صورت دستی و چه توسط ابزار های تخصصی.

عکس های خود را در فرمت Raw 

بگیرید تا کیفیت نهایی فیلم شما بالاتر باشد، در صورتی که کیفیت برای شما اهمیت کمی دارد از فایل JPEG

استفاده کنید، چرا که تایم لپس به صورت باور نکردنی می تواند تعداد شات های زیادی را بر دوربین شما اعمال کند.

موسیقی خود را از قبل انتخاب کنید تا بتوانید بهترین ایده را برای چگونگی ثبت تایم لپس خود داشته باشید، و حتما تمامی شرایط های محیطی را با استفاده از نرم‌افزار های مناسب بررسی کنید تا آمادگی هر احتمالی را داشته باشید.

Intervalometers

از تجهیزات مورد نیاز این سبک عکاسی می باشد تا بتوانید تنظیمات دوربین را که بر پایه زمان کار می کنند، کنترل کنید تا در محدودیت های تنظیمی دوربینتان قرار نگیرید، در صورت در دسترس نبودن آن می توانید از نرم‌افزار های مناسب که جایگزین اینتروالومتر اند استفاده کنید، مانند : 

D-Software Cam Control 

Nikon Capture 4.0

برای نیکون و

DSLR Remote Pro 

inPhoto Capture

برای دوربین های کنون، فقط به یاد داشته باشید که دوربین شما باید بتواند یا از طریق وای فای و یا از طریق کابل به لب تاپ شما متصل شود.

خوب می ماند پردازش تصاویر برای تبدیل آنها به یک فیلم روان و جذاب که در مقالات بعدی در این رابطه توضیحات کاملی را ارائه می دهیم.

پس برای اطلاع بیشتر از اخبار و اطلاعیه های مهم ما صفحه اینستاگرام و سایت ما را دنبال کنید.

و حتما ما را با فرستادن تایم لپس های زیبا و خاص خود خوشحال کنید.


در دسته بندی : - عکاسی

انتشار داده شده توسط در تاریخ ۱۳۹۹-۰۵-۰۱ ۱۰:۵۷:۲۳ ق ظ