وبلاگپیکسمردر این مقاله قصد دارد تا به معرفی جشنواره های عکاسی در سرتاسر دنیا بپردازد.
پیکسمرقصد دارد در ادامه سری مقالات حوزه اخبار، به بررسی 9 دوربین برتر بدون آینه که به صورت پکیج بوده و کابر پسند هستند بپردازد.
شاید بارها شده باشد که حرکت ابر ها و یا گل دادن گیاهان را به صورت تایم لپس تماشا کرده باشید، با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید به راحتی تایم لپس های زیبا بگیرید.
پیکسمر سامانه رزرو آنلاین عکاس و فیلمبردار جهت پرورش نیروی متخصص و خلاق در زمینه ی تولید محتوای تصویری و ویدئویی دوره ی کاراموزی برگزار میکند. در این دوره
زندگیمون تشکیل شده از کلی لحظات گوناگون. لحظه هایی توی زندگیمون هستن که اون طور که باید و شاید ثبتشون نمیکنیم. پیکسمر اومده تا به همه بگه که لحظات خوب زندگیمون


آیا می دانید یک چشم شما از چشمی دیگر قوی تر است، اگر نه با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید به راحتی از این برتری برای ثبت عکس های بهتر استفاده کنید.
امروز به دنبال توضیح قانون اعجاب در اعداد هستیم، با پیکسمر همراه باشید تا روانشناسی را به نحوی دیگر در هنر عکاسی خود استفاده کنید.
در این مقاله قصد داریم چگونگی ثبت نوار های نوری خورشید را به شما عکاسان هنرمند توضیح دهیم، پس با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید از این تکنیک برای زیبا تر کردن عک
در زمینه عکاسی از ساختار ها و ساختمان ها چندین نکته و تکنیک وجود دارند که می توان با استفاده از آنها سطح عکاسی خود را نه تنها در عکاسی از ساختمان بلکه در تمامی
عکاسی از حیوانات با توجه به تفاوت های حرکتی و رفتاری آنها نسبت به انسان ها دارای نکاتی متفاوت است، پس با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید به درستی از حیوانات عکاسی


آیا در ساخت فیلم های خود با مشکل مواجه هستید؟ اگر پاسختان مثبت است، پیکسمر به شما می گوید که مرحله اول داشتن یک ذهن باز و خلاق است.
امروز قصد داریم Intervalometer را بررسی کنیم و چگونگی استفاده از آن را به شما آموزش دهیم، پس با پیکسمر همراه باشید تا دلایل و چگونگی استفاده از آن را فرا بگیرید
امروز قرار هست هیستوگرام دوربین عکاسی و چگونگی خواندن آن را به منظور ثبت عکس های بهتر برای شما توضیح دهیم، پس با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید از این نمودار به
وب امروز می خوام درباره نکات نهایی یک پروژه عکاسی و فیلمبرداری برای شما بنویسم. اولین کاری که باید بکنید این هست که به محض اینکه راه
خوب در مبحث تمیز کردن قسمت داخلی دوربین اول باید چند نکته رعایت شود: حتما تا وقتی که مقدار گرد و غبار آیینه درونی دوربینتون از حد خارج نشده، این پروسه رو انجام

نورپردازی در عکاسی از مواد غذایی

آخرین ویرایش در ۱۳۹۹-۰۵-۰۵ ۱۲:۴۱:۵۶ ب ظ

در رابطه با نورپردازی درست از مواد غذایی یا در هر نوع دیگر از عکاسی صنعتی و تبلیغاتی، فقط منبع نور نیست که حائز اهمیت است، پس با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید به درستی از نور ها استفاده کنید.

نورپردازی

اول از همه باید سطحی را که از آن عکاسی می کنید کاملا تمیز کنید، تا هیچگونه اثر انگشتی یا چربی روی سطح نباشد، جدای ازین که می توان تمامی این اضافات را در ادیت حذف کرد، اما این کار برای پروژه های دارای آیتم های زیاد برای عکاسی به هیچ وجه پیشنهاد نمیشه، چون هم وقت گیر می شود هم خسته کننده، از همه بدتر لکه های روغن توانایی رفلکت کردن نور را دارند، و این ویژگی چه بخواهید و نخواهید بر روی تمامی پیکسل های عکستان تاثیر گذار است، پس در رابطه با اجسام رفلکتور دقیق تر بر خورد کنید.

ظرف ها را کاملا تمیز کنید، میز و بک گراند خود را کاملا خلوت کنید تا هیچ پارازیتی نوری وارد عکس شما نشود، اما استفاده خلاقانه از آنها را برای تغییر نور از دست ندهید.

برای ثبت بخار یا دود می توانید با استفاده از بک گراندی تاریک و منبع نوری که نور خود را از کناره های تصویر بر روی بخار می تاباند شرایط مناسب را برای ثبت عکس خود فراهم کنید. فراموش نکنید، هر چقدر سرعت شاتر شما بیشتر باشد توانایی شما برای ثبت بخارات و شارپنس تصویر بیشتر می شود، پس وجود لنز با فاصله کانونی کم می تواند به شما کمک شایانی کند.

هر چقدر در استفاده از نور طبیعی مهارت بیشتری به خرج دهید، نتیجه ای حرفه تر و تصویری طبیعی تر خواهید داشت، پس از استفاده نور مستقیم خورشید دوری کنید ( البته این مطلب به صورت حتم و باید نیست، اما معمولاً نتیجه ای نامطلوب دارد پس بستگی به خلاقیت شما دارد. )

با استفاده از رفلکتور ها و دیفیوزر های مناسب نور غیر مستقیم خورشید را بر روی سوژه خود بتابانید، و همیشه هیستوگرام نور را زیر نظر داشته باشید تا نه تنها شاهد اورکسپوز در تصویر، شاهد از بین رفتن دیتیل محدوده های سایه دار هم نشوید. دیوار ها، سقف ها و حتی کف محیطی که در آن عکاسی می کنید، بر روی گرما و جنس نوری که می توانید برای سوژه خود فراهم کنید تاثیر گذار اند، پس می توانید از این خصوصیات به نفع عکاسی خود استفاده کنید.

با تلق های رنگی و منبع نور افکت های خاص خود را ایجاد کنید، تا با استفاده از آن نقاط قوت سوژه خود را پر رنگ تر و یا خاص تر کنید، بازی با نور تماما نشأت گرفته از درک شما نسبت به نور و رفتارش است، که در کنار خلاقیت خود شما بازی شروع می شود، پس در این بازی هیچ محدودیتی در طبیعت وجود ندارد و تمامی محدودیت ها در ذهن شما شکل گرفته اند.

با استفاده از بالا پایین کردن سطح اجسام می توانید میزان نور وارد شده به هر یک، و میزان تشکیل سایه ها را تغییر دهید، پس همیشه در عکاسی از بالای سوژه می توانید از این تکنیک استفاده بسیاری ببرید.

فلش به دلیل خشن بودن نور تولیدی خودش به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود، اما سافت باکس یا رینگ لایت مناسب توانایی بسیار بیشتری را برای تهیه روشنایی با کیفیت بالا را دارند، سافت باکس ندارید؟ اشکالی ندارد تمامی مراکز اجاره تجهیزات عکاسی چندین مدل از سافت باکس و رینگ لایت را دارا هستند، اما تا وقتی که در استفاده از یک منبع نور استاد نشده اید، منبع نور دوم را وارد بازی نکنید.

حال که کلیات بازی با نور را دانستید، نحوه دیزاین و چینش سوژه در تصویر می ماند که آنرا در مقاله بعدی تقدیم شما دوستان همیشگی پیکسمر می کنیم.

برای اطلاع از تازه ترین اخبار و اطلاعیه های مهم ما، سایت و صفحه اینستاگرام پیکسمر را دنبال کنید.


در دسته بندی : - عکاسی

انتشار داده شده توسط در تاریخ ۱۳۹۹-۰۵-۰۴ ۱۰:۳۷:۳۴ ق ظ