وبلاگامروز به دنبال معرفی تعدادی از نرم‌افزار های مناسب برای عکاسان و فیلمبرداران حرفه ای هستیم، که تعدادی از کار های آنها را به گوشی موبایل انتقال می دهد و کار شما
جشنواره های فیلم هر ساله در سراسر دنیا برگزار میشود. این جشنواره ها فرصت خوبی برای هنرمندان و فیلم برداران است تا بتوانند آثار خود را به نمایش همگان بگذارند.
پیکسمردر این مقاله قصد دارد تا به معرفی جشنواره های عکاسی در سرتاسر دنیا بپردازد.
پیکسمرقصد دارد در ادامه سری مقالات حوزه اخبار، به بررسی 9 دوربین برتر بدون آینه که به صورت پکیج بوده و کابر پسند هستند بپردازد.
شاید بارها شده باشد که حرکت ابر ها و یا گل دادن گیاهان را به صورت تایم لپس تماشا کرده باشید، با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید به راحتی تایم لپس های زیبا بگیرید.


با درود خدمت دوستان پیکسمری عزیز، در این مقاله به دنبال توضیح نکات پروژه های عکاسی هستیم، که میک آپ در آن نقش پر رنگی دارد.
امروز به دنبال توضیح مختصری در رابطه با عکاسی از استیج و برنامه های زنده هستیم، پس با پیکسمر همراه باشید، تا بتوانید به درستی از موقعیت ها استفاده کنید.
در این مقاله قصد داریم کمی درمورد تمیز کردن دوربین و لنز صحبت کنیم ، پس با پیکسمر همراه باشید .
در این مقاله قصد داریم چگونگی محافظت از دوربین را برای شما شرح دهیم .
کارت حافظه یک وسیله الکترونیکی است که برای ذخیره رسانه های ما مانند فیلم و عکس استفاده می شود.


آیا تا به حال در رابطه با راه های کنترل لرزش دوربین به صورت فیزیکی مطلبی خوانده اید؟ اگر نه با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید، به راحتی فیلم هایی با کمترین میزان
نکات روانشناسی در پیدا کردن سوژه مناسب برای مصاحبه بسیار است، اما با پیکسمر همراه باشید تا گزیده ای از این نکات را برایتان توضیح دهیم.
پیکسمر در این مقاله قصد دارد به بررسی نحوه ظاهر سازی فیلم های ضبط شده توسط دوربین در یک اتاق تاریک بپردازد.
امروز به دنبال توضیح مختصری در رابطه با استابلایزر هستیم، پس با پیکسمر همراه باشید تا با این دستگاه بیشتر آشنا شوید و شرایط خرید آن را بدانید.
آیا در ساخت فیلم های خود با مشکل مواجه هستید؟ اگر پاسختان مثبت است، پیکسمر به شما می گوید که مرحله اول داشتن یک ذهن باز و خلاق است.

چگونگی عکاسی از مواد غذایی

آخرین ویرایش در ۱۳۹۹-۰۵-۰۴ ۱۴:۳۱:۲۱ ب ظ

عکاسی مواد غذایی از سخت ترین انواع عکاسی و قرار هست در این رابطه به صورت مفصل صحبت کنیم، پس با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید در این سبک از عکاسی بدرخشید.

pizza

برای انجام عکاسی غذایی خوب، باید از تمام خلاقیت خود در چینش مواد در کنار هم بهره ببرید، عکاسی از مواد غذایی مثل نقاشی کردن است، پس باید آماده چینش و نقاشی کردن تصاویر خود با مواد غذایی و وسایل آشپزخانه باشید.

سه پایه از مهم ترین ابزار این سبک از عکاسی است، چرا که می تواند لرزش دست شما را بگیرد و شما را از درد کمر و گردن برهاند.

دیفیوزر و رفلکتور بار ها مفید بودن خودشان را در بازی با نور که مهم ترین اصل عکاسی است، ثابت کرده اند. پس وجود آنها به نحوی الزامیست، هیچ محدودیتی در استفاده از لنز وجود ندارد، ولی همیشه در نظر داشته باشید که این نوع از عکاسی را با بالا ترین سرعت ممکن و کم ترین ایزو به اتمام برسانید، تا عکس های شما شارپ تر و زنده تر باشند.

استفاده از هیستوگرام به شدت پیشنهاد می شود، چون در این سبک از عکاسی با رنگ های زیادی کار داریم و ممکن است ال سی دی یا چشمی دوربین تمام آنچه را که بر سر نور می آید را نشان ندهند.

همراه خود کارت حافظه و باتری اضافه داشته باشید تا بتوانید سرعت کار خود را بالا ببرید.

از نور طبیعی غافل نشوید، و با استفاده از ادوات مناسب از نور خورشید به نفع خود استفاده کنید، از محدود کردن آن گرفته، تا تغییر آن.

با اوامر آشپزخانه یا کافه به خوبی آشنا شوید، و تزئینات مناسب را نیز در خواست کنید، ارتباط شما با کارکنان مجموعه بسیار می تواند برای شما مفید باشد و وقت زیادی را برای شما در پیش بردن تفکر و ایده عکاسیتان حفظ می کند.

از آنها بخواهید تا دستانشان به خوبی تمیز کنند یا از دست کش استفاده کنند، اگر قرار هست دستی در تصویر ثبت شود، بهتر است قبل از آن توسط کرم مرطوب کننده سطح دستشان را براق و تازه کنند.

برای افزایش دقت بر روی یک سوژه از اپرچر پایین، و برای نشان دادن چندین سوژه در کنار هم از اپرچر بالا استفاده کنید، اما دقت کنید تا ایزوی خود را بیش از حد بالا نبرید. استفاده از فیلتر پلاریزه می تواند گرمای خوبی را به مواد غذایی بخشد، پس حتما از آن استفاده کنید.

از قبل با کارفرما هماهنگ کنید، تا لوازم سرو و تزئینات مناسب را تهیه کنند، اگر هم خودتان چند بشقاب زیبا و لیوان آنتیک به همراه داشته باشید حرفه ای تر بودن خود را اثبات کرده اید. به همراه خود چند ورق مقوا با رنگ های متفاوت و زیبا به همراه داشته باشید تا اگر نیاز بود از آنها به عنوان بک گراند استفاده کنید.

حتی پارچه های رنگی و سبد های چوبی در کنار مواد اولیه هر غذا، می توانند جلوه ای خاص به عکس شما ببخشند، پس سعی کنید با استفاده از مواد مربوط به غذا از جمله مواد اولیه آن نهایت استفاده را ببرید، تا سوژه خود را در حداکثر توجه قرار دهید.

توجه بیننده به سوژه مورد نظر شما مهم ترین نکته در این سبک از عکاسی است، پس باید به نحوی از نور استفاده کنیم تا سوژه خود را بلد ترین جز عکس کنیم، پس با پیکسمر همراه باشید تا در مقاله بعدی چگونگی نور پردازی برای این سبک از عکاسی را آموزش دهیم.


در دسته بندی : - عکاسی

انتشار داده شده توسط در تاریخ ۱۳۹۹-۰۵-۰۱ ۱۱:۰۴:۵۰ ق ظ