نکات عکاسی از گیاهان

آخرین ویرایش در ۱۳۹۹-۰۴-۱۹ ۱۲:۲۰:۱۲ ب ظ

در پی گشت و گذارمان میان طبیعت به گیاهانی بر می خوریم که ارزش این را دارند که دوربین خود را از کیف خارج، و شروع به عکاسی کنیم.

گیاه

با پیکسمر همراه باشید تا از نکات و یا توصیه های ما در رابطه با عکاسی از گیاهان با خبر شوید.

خلاقیت خود را با تغییر دید خودتان به اشیا آزاد، و برای ثبت دیدی که عملا نیاز به دوربین است تلاش کنید. حال به نور توجه کنید تا بتوانید از رکن اصلی هر عکس بهترین استفاده را ببرید، اگر نور جلوی دست و پای شما را می گیرد به راحتی با استفاده از بک گراند، رفلکتور، فلش، قطرات آب، عینک و یا حتی دستتان می توانید آنرا مسدود و یا حتی تغییر دهید.

یادتان باشد در صورتی که به دنبال جزئیات هستید، حتما از برجسته تر کردنشان غافل نشوید. با استفاده از دستمال یا پارچه می توانید سطح برگ ها یا شاخه ها را تمیز کنید، و یا با کندن یا قیچی کردن گیاهان مزاحم اطراف آن می توانید سوژه خود را بلد کنید.

استفاده از حشرات و سنگ ها و چوب ها را برای چیدن تصویرتان به شدت پیشنهاد می کنم، و یا استفاده از وسایلی که هیچ ارتباطی با گیاهان یا طبیعت ندارند مثل مسواک، لباس کهنه و...

همه چیز بستگی به طرف خلاقیت ذهن شما دارد هر چقدر بزرگ تر باشد توانایی شما برای ایجاد تصویری خاص تر از یک سوژه تکراری را بیشتر می کند.

برای ثبت عکس هایی که سوژه هست و دیگر هیچ، می توانید سرعت شاتر را کمی افزایش دهید و با فلش بر روی سوژه نوری ملایم بی اندازید تا فقط سوژه، مورد تغذیه نور فلش قرار گیرد، نه بک گراند شما.

عکاسی 

HDR 

انتخابی مناسب می تواند باشد اگر به دنبال ابسترکت های تشکیل شده توسط رنگ های زیبا و طبیعی گیاهان هستید.

برای ثبت این نوع از عکس ها در صورتی که آپشن آن در دوربینتان طراحی نشده، می تواند با ثابت کردن دوربین و سوژه، عکس هایی با اکسپوژر یا تنظیمات رنگیه متفاوت بگیرید، سپس عکس ها را در نرم افزار های مناسب بر روی هم قرار دهید، البته اگر اتو براکتینگ در دوربینتان تعریف شده باشد کارتان به مراتب راحت تر می شود.

از خلاقیت های دیگر نقاشی کردن سوژه با نور است، برای این منظور می توانید عکس هایی را ثبت کنید که با استفاده از سرعت شاتر کم گرفته شده اند، و در این حین با استفاده از منبع یا منابع نوری دیگر می تواند نور متمرکز را به هر قسمتی که برایتان مناسب تر است متمرکز کنید، تا با جادوی قلموی نوری خود آشنا شوید.

می توانید سطح برگ ها و گیاهان را با اسپری آب مرطوب کنید و جلوه زنده تری به عکس های خود ببخشید، و یا در صورتی که باد مزاحم کار شماست می توانید از گیره برای ثابت کردن گیاهان استفاده کنید.

در قسمت های بعدی با پیکسمر همراه باشید تا چگونگی ساخت این گیره ها را یاد بگیرید.

اما باز هم تجهیزات دیگری هم وجود دارند، که می توان با استفاده درست از آنها محدود توان خود را برای عملی کردن خلاقیت ها بزرگ تر کنیم، مانند تیوب های افزایش دهنده که با قرار گیری میان لنز و بدنه دوربین به شما این امکان را می دهد تا بتوانید بر روی سوژه هایی که به لنز نزدیک تر هستند به راحتی فوکوس کنید، برای این منظور می توان از ذره بین هم استفاده کرد.

خوب خلاصه جریان طبیعت گردی امروز ما در خلاقیت جمع می شود، عکس های خلاقانه خود از طبیعت را برای ما ارسال کنید. 

و همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر از جدیدترین اخبار و اطلاعیه های ما صفحه اینستاگرام پیکسمر و سایت ما را دنبال کنید.

راستی جای ما را هم در طبیعت و تجربه عکاسیتان خالی کنید.


در دسته بندی : - عکاسی

انتشار داده شده توسط در تاریخ ۱۳۹۹-۰۴-۱۵ ۲۰:۵۴:۲۴ ب ظ

آسان، مطمئن، عکس و ویدئوی خود را تولید کنید

ما تا پایان راه، در تمام مراحل، همراه و مشاور شما خواهیم بود.
گارانتی
ضمانت کیفیت محتوا
بازگشت تمام وجه در صورت عدم کیفیت محتوای تحویلی
پشتیبانی
پشتیبانی ۷ روز هفته
پشتیبانی از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب در تمام روز های هفته
بازگشت وجه
لغو سفارش تا ۲۴ ساعت
بازگشت تمام وجه پرداختی پس از لغو سفارش
حریم شخصی
حریم شخصی
دسترسی خصوصی به داده ها در فضای رمزگذاری شده
هئش مصنوعی
هوش مصنوعی
قدرت گرفته از هوش مصنوعی برای تولید محتوای با کیفیت
ذخیره زمان
صرفه جویی در زمان
سهولت مدیریت در تمام مراحل سفارش به صورت غیر حضوری

ارتباط با ما

  • برای مشاوره و همکاری با پیکسمر در ساعات اداری با شماره های زیر تماس بگیرید . ما را از طریق شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

  • 09107192954
  • 021-91031895
  • تهران، نبش خیابان فلسطین و انقلاب، پ 281 ، ساختمان سرای نوآوری و صنایع خلاق، طبقه 5 ، خانه نوآوری ، پیکسمر
  • pixmer_com