وبلاگامروز به دنبال معرفی تعدادی از نرم‌افزار های مناسب برای عکاسان و فیلمبرداران حرفه ای هستیم، که تعدادی از کار های آنها را به گوشی موبایل انتقال می دهد و کار شما
جشنواره های فیلم هر ساله در سراسر دنیا برگزار میشود. این جشنواره ها فرصت خوبی برای هنرمندان و فیلم برداران است تا بتوانند آثار خود را به نمایش همگان بگذارند.
پیکسمردر این مقاله قصد دارد تا به معرفی جشنواره های عکاسی در سرتاسر دنیا بپردازد.
پیکسمرقصد دارد در ادامه سری مقالات حوزه اخبار، به بررسی 9 دوربین برتر بدون آینه که به صورت پکیج بوده و کابر پسند هستند بپردازد.
شاید بارها شده باشد که حرکت ابر ها و یا گل دادن گیاهان را به صورت تایم لپس تماشا کرده باشید، با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید به راحتی تایم لپس های زیبا بگیرید.


بهترین نرم افزار های تولید استیکر
در ادامه مقاله دیروز به دنبال معرفی تعدادی دیگر از نرم‌افزار های تولید استیکر هستیم، پس با پیکسمر همراه باشید، تا بتوانید بهترین نرم‌افزار را انتخاب کنید.
در این مطلب قصد داریم انواع چینش نور را به شما آموزش دهیم .
در ادامه مقاله قبل قصد داریم، تا در رابطه با ادامه لیست بلند بالای نرم‌افزار های عکاسی با موبایل در خدمتتون باشیم، پس با پیکسمر همراه باشید.
در این مطلب قصد داریم به شما چگونگی چینش نور را آموزش دهیم


آیا تا به حال در رابطه با راه های کنترل لرزش دوربین به صورت فیزیکی مطلبی خوانده اید؟ اگر نه با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید، به راحتی فیلم هایی با کمترین میزان
نکات روانشناسی در پیدا کردن سوژه مناسب برای مصاحبه بسیار است، اما با پیکسمر همراه باشید تا گزیده ای از این نکات را برایتان توضیح دهیم.
پیکسمر در این مقاله قصد دارد به بررسی نحوه ظاهر سازی فیلم های ضبط شده توسط دوربین در یک اتاق تاریک بپردازد.
امروز به دنبال توضیح مختصری در رابطه با استابلایزر هستیم، پس با پیکسمر همراه باشید تا با این دستگاه بیشتر آشنا شوید و شرایط خرید آن را بدانید.
آیا در ساخت فیلم های خود با مشکل مواجه هستید؟ اگر پاسختان مثبت است، پیکسمر به شما می گوید که مرحله اول داشتن یک ذهن باز و خلاق است.

تئوری شکل گیری در هنر عکاسی

آخرین ویرایش در ۱۳۹۹-۰۵-۱۸ ۱۲:۵۷:۴۳ ب ظ

امروز به دنبال تلفیق تئوری شکل گیری یا Gestalt در روانشناسی با هنر عکاسی هستیم، پس با پیکسمر همراه باشید تا تمام آنچه را که برای تاثیر گذاری بیشتر نیاز دارید را فرابگیرد.

اول باید شاخصه های تاثیر گذار بر روی تئوری را معرفی کنیم که در عکاسی برایمان مهم است، به طور مثال هم نشینی و یا قرار گیری اجسام در کنار هم به صورت ناخودآگاه در ذهن ما احساس آشنایی را میان اجسام ایجاد می کند، وقتی در مجلسی دو نفر که هیچ کدام را نمی شناسیم را کنار هم می بینیم به صورت ناخودآگاه تصور می کنیم، ارتباطی میان آن دو وجود دارد، در صورتی که این فقط یک تصور است که توسط چشمان ما ایجاد شده.

قدرت تصحیح و یا کامل کردن ذهن انسان از دیگر شاخصه های این مبحث روانشناسی است، مانند وقتی که ما کلمه ای ناقص و یا جا افتاده را در جمله به صورت صحیح می خوانیم ولی خود متوجه آن نمی شویم.

تداوم از علایق تصورات هر انسانی است، به طور مثال وقتی تصویری از دو نفر بر روی پل می بینیم ذهن ما مسیر آنها را به صورت ناخودآگاه بر روی پل به سمت انتهای پل تجسم می کند، در صورتی که شاید سوژه ها به دنبال پرت کردن خود از روی پل هستند.

جدایی بدین معنی که سوژه مورد نظر برای دیده شدن و در مرکز توجه قرار گرفتن باید تفاوتی از نظر ظاهری یا مکانی با دیگر اجزای صحنه داشته باشد.

از شباهت ها و نزدیکی ها برای منسجم کردن ایده عکاسی خود استفاده کنید، به نحوی که خصوصیات بسیاری را می توانید، در میان سوژه های خود بدین گونه به اشتراک بگذارید و یا آنها را پر رنگ تر کنید تا تاثیر گذاری اثر را افزایش دهید، پس به سادگی می توانید به واسطه نزدیکی اجسام به یک دیگر مفاهیم ظریف را واضح و روشن به تصویر بکشید.

قوانین بالا را با هم تلفیق کنید، خلاقیت را بار دیگر به تصویر بکشید و همیشه به دنبال تحویل عیان و ساده مفهوم نباشید، پشت پرده تهیه یک عکس صد ها بار مهم تر از خود تصویر است، چرا که مفاهیم وقتی تاثیر گذار می شوند که توسط بیننده کشف شود، برای اینکار نیاز دارید مانند طراح یک بازی عمل کنید و بیننده را به چالش بکشید، تا خود به مفهوم عکس پی ببرد، برای این کار باید جذبه را وارد عکس خود کنید، که جذبه خود مبحثی کاملا وسیع می باشد و دقت زیادی نیاز است تا بتوان از آن به درستی استفاده کنید.

ممنون که با ما همراه بودید، برای اطلاع بیشتر از تازه ترین اخبار و اطلاعیه های مهم ما، صفحه اینستاگرام و سایت پیکسمر را دنبال کنید.


در دسته بندی : - عکاسی

انتشار داده شده توسط در تاریخ ۱۳۹۹-۰۵-۱۸ ۱۱:۳۹:۱۷ ق ظ