وبلاگامروز به دنبال معرفی تعدادی از نرم‌افزار های مناسب برای عکاسان و فیلمبرداران حرفه ای هستیم، که تعدادی از کار های آنها را به گوشی موبایل انتقال می دهد و کار شما
جشنواره های فیلم هر ساله در سراسر دنیا برگزار میشود. این جشنواره ها فرصت خوبی برای هنرمندان و فیلم برداران است تا بتوانند آثار خود را به نمایش همگان بگذارند.
پیکسمردر این مقاله قصد دارد تا به معرفی جشنواره های عکاسی در سرتاسر دنیا بپردازد.
پیکسمرقصد دارد در ادامه سری مقالات حوزه اخبار، به بررسی 9 دوربین برتر بدون آینه که به صورت پکیج بوده و کابر پسند هستند بپردازد.
شاید بارها شده باشد که حرکت ابر ها و یا گل دادن گیاهان را به صورت تایم لپس تماشا کرده باشید، با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید به راحتی تایم لپس های زیبا بگیرید.


با درود خدمت دوستان پیکسمری عزیز، در این مقاله به دنبال توضیح نکات پروژه های عکاسی هستیم، که میک آپ در آن نقش پر رنگی دارد.
امروز به دنبال توضیح مختصری در رابطه با عکاسی از استیج و برنامه های زنده هستیم، پس با پیکسمر همراه باشید، تا بتوانید به درستی از موقعیت ها استفاده کنید.
در این مقاله قصد داریم کمی درمورد تمیز کردن دوربین و لنز صحبت کنیم ، پس با پیکسمر همراه باشید .
در این مقاله قصد داریم چگونگی محافظت از دوربین را برای شما شرح دهیم .
کارت حافظه یک وسیله الکترونیکی است که برای ذخیره رسانه های ما مانند فیلم و عکس استفاده می شود.


آیا تا به حال در رابطه با راه های کنترل لرزش دوربین به صورت فیزیکی مطلبی خوانده اید؟ اگر نه با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید، به راحتی فیلم هایی با کمترین میزان
نکات روانشناسی در پیدا کردن سوژه مناسب برای مصاحبه بسیار است، اما با پیکسمر همراه باشید تا گزیده ای از این نکات را برایتان توضیح دهیم.
پیکسمر در این مقاله قصد دارد به بررسی نحوه ظاهر سازی فیلم های ضبط شده توسط دوربین در یک اتاق تاریک بپردازد.
امروز به دنبال توضیح مختصری در رابطه با استابلایزر هستیم، پس با پیکسمر همراه باشید تا با این دستگاه بیشتر آشنا شوید و شرایط خرید آن را بدانید.
آیا در ساخت فیلم های خود با مشکل مواجه هستید؟ اگر پاسختان مثبت است، پیکسمر به شما می گوید که مرحله اول داشتن یک ذهن باز و خلاق است.

دوربین آنالوگ

آخرین ویرایش در ۱۳۹۹-۰۴-۰۸ ۱۲:۰۱:۲۷ ب ظ

معرفی

دوربین عکاسی

دراین مقاله قصد داریم دوربین های آنالوگ را برای شما معرفی کنیم، در ادامه با ما همراه باشید تا با دسته بندی دوربین های آنالوگ آشنا شوید.

طبقه بندی دوربین های آنالوگ :

دوربین های آنالوگ پنج دسته اند که بر اساس اندازه و فیلمی که در داخل آن ها به کار می رود طبقه بندی می شود.

 

دوربین های قطعه بزرگ، جزء اولین دوربین ها بوده و حمل و نقل بسیار سختی داشته اند، معمولا در همه ژانرها از آن استفاده می کردند.

 

دوربین های قطعه متوسط، بیشتر در آتلیه، عروسی و غیره استفاده می شد. همچنین از فیلم های بزرگ در داخل آن ها استفاده می کردند و حتی در کارهای صنعتی و بیلبوردی استفاده می شد.

 

دوربین های قطعه کوچک، اندازه فرم استاندارد آن 24.36 میلی متر است که از همه کوچک تر بودند و از آن ها در مصارف روزمره و مستند خبری استفاده می کردند.

 

دوربین های مینوکس (کارگاهی)، را معمولا برای نظارت اماکن داخلی و خارجی استفاده می کنند.

 

دوربین های پولاروید، ظهور فیلم فوری هستند. دوربین های پولاروید بلافاصله پس از عکسبرداری، نسخه چاپ شده عکس را پرینت می کردند و عکس گرفته شده یک دقیقه بعد قابل رؤیت بود.

 

قسمت های اصلی دوربین عکاسی :

بدنه یک دوربین تا حدودی نشان دهنده نوع عکس هایی است که با آن گرفته می شود. بعضی از بدنه ها بسیارسخت و مقاوم اما بعضی از بدنه ها ساده است. بدنه تمامی دوربین ها طبق یک قالب و چهارچوب خاص ساخته می شوند، یک محفظه تاریک سیاه رنگ که از نفوذ کنترل نشده نورجلوگیری می کند و در انتهای همین محفظه است که معمولا عکس و فیلم دیجیتال، حسگر الکترونی قرار می گیرد. اتاقک تاریک یک دوربین درتهیه تصویرخوب نقش مهمی ایفا می کند و باید مراقب باشیم که رنگ سیاه آن آسیب نبیند چون باعث کاهش کیفیت عکس می شود، به همین خاطرامروزه بدنه اهمیت بیشتری نسبت به دیگر بخش های دوربین دارد.

 

عدسی یا لنز، بیشترین سهم از عکس را دارد و لنزهای امروزی بسیار پیچیده هستند. عدسی ها در دو نوع کلی ساخته می شوند که به آن ها عدسی همگرا وعدسی واگرا می گویند. هرعدسی که لبه های نازک تری نسبت به مرکز داشته باشد همگراست و تمام عدسی هایی که لبه های آن ها از مرکزشان زخیم تر باشند واگراست. فقط عدسی های همگرا توانایی ایجاد تصویر روی یک سطح را دارند، عدسی های واگرا یا مقعر تصاویری تولید می کنند که فقط با چشم قابل رؤیت هستند و امکان ثبت ندارند.  

 

ممنون از توجه شما دوستان پیکسمری، اگر از این مقاله خوشتان آمد، دیگر مقالات ما را در سایت پیکسمر دنبال کنید.


در دسته بندی : - عکاسی

انتشار داده شده توسط در تاریخ ۱۳۹۹-۰۴-۰۳ ۱۴:۱۲:۰۸ ب ظ