وبلاگامروز به دنبال معرفی تعدادی از نرم‌افزار های مناسب برای عکاسان و فیلمبرداران حرفه ای هستیم، که تعدادی از کار های آنها را به گوشی موبایل انتقال می دهد و کار شما
جشنواره های فیلم هر ساله در سراسر دنیا برگزار میشود. این جشنواره ها فرصت خوبی برای هنرمندان و فیلم برداران است تا بتوانند آثار خود را به نمایش همگان بگذارند.
پیکسمردر این مقاله قصد دارد تا به معرفی جشنواره های عکاسی در سرتاسر دنیا بپردازد.
پیکسمرقصد دارد در ادامه سری مقالات حوزه اخبار، به بررسی 9 دوربین برتر بدون آینه که به صورت پکیج بوده و کابر پسند هستند بپردازد.
شاید بارها شده باشد که حرکت ابر ها و یا گل دادن گیاهان را به صورت تایم لپس تماشا کرده باشید، با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید به راحتی تایم لپس های زیبا بگیرید.


با درود خدمت دوستان پیکسمری عزیز، در این مقاله به دنبال توضیح نکات پروژه های عکاسی هستیم، که میک آپ در آن نقش پر رنگی دارد.
امروز به دنبال توضیح مختصری در رابطه با عکاسی از استیج و برنامه های زنده هستیم، پس با پیکسمر همراه باشید، تا بتوانید به درستی از موقعیت ها استفاده کنید.
در این مقاله قصد داریم کمی درمورد تمیز کردن دوربین و لنز صحبت کنیم ، پس با پیکسمر همراه باشید .
در این مقاله قصد داریم چگونگی محافظت از دوربین را برای شما شرح دهیم .
کارت حافظه یک وسیله الکترونیکی است که برای ذخیره رسانه های ما مانند فیلم و عکس استفاده می شود.


آیا تا به حال در رابطه با راه های کنترل لرزش دوربین به صورت فیزیکی مطلبی خوانده اید؟ اگر نه با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید، به راحتی فیلم هایی با کمترین میزان
نکات روانشناسی در پیدا کردن سوژه مناسب برای مصاحبه بسیار است، اما با پیکسمر همراه باشید تا گزیده ای از این نکات را برایتان توضیح دهیم.
پیکسمر در این مقاله قصد دارد به بررسی نحوه ظاهر سازی فیلم های ضبط شده توسط دوربین در یک اتاق تاریک بپردازد.
امروز به دنبال توضیح مختصری در رابطه با استابلایزر هستیم، پس با پیکسمر همراه باشید تا با این دستگاه بیشتر آشنا شوید و شرایط خرید آن را بدانید.
آیا در ساخت فیلم های خود با مشکل مواجه هستید؟ اگر پاسختان مثبت است، پیکسمر به شما می گوید که مرحله اول داشتن یک ذهن باز و خلاق است.

نکات عکاسی با پرده سبز

آخرین ویرایش در ۱۳۹۹-۰۴-۲۵ ۱۵:۴۸:۳۴ ب ظ

برای عکاسی صنعتی یا تبلیغاتی ممکن است استفاده از پرده سبز تبدیل به نیاز شود، اما این حالت از عکاسی نکاتی مهم را با خودش به همراه دارد، پس با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید به تمامی نکات آن پی ببرید.

پرده سبز

دلیل سبز بودن این پرده ها تفاوت و جدایی کامل تناژ رنگی آن با رنگ پوست صورت می باشد، البته قبل از اینکه سبز باشد به رنگ آبی بوده است، اما باز هم رنگ آبی می تواند مناسب باشد، پس تقریباً می توان گفت هر رنگی را می توان به عنوان پرده سبز استفاده کرد، با این شرط که رنگی که بک گراند را تشکیل می دهد تفاوت شایانی با رنگ های موجود در سوژه داشته باشد.

برای عکاسی صحیح از آن باید تمامی رنگ های صفحه یک دسته باشد، برای این منظور جدای از سلامت پرده، سایه های تشکیل شده بر روی آن می بایست کاملا خنثی شوند. سایه ها معمولا به واسطه محصول یا سوژه بر روی پرده ایجاد می شوند پس بهتر است تا حد ممکن سوژه را از سطح پرده دور کنیم، رنگ پرده نیز به قدری مهم است، که حتی جنس پرده نیز بر روی آن تاثیر گذار می باشد، با یک نگاه ساده به متریال مصرفی و مدل های متنوع این نوع پرده می توانید به تفاوت آنها کاملا پی ببرید.

برای افزایش کیفیت کار بهتر است، خود پرده را نیز با استفاده از نور روشن کنیم، پس نورپردازی در این نوع از عکاسی و یا فیلمبرداری بسیار حائز اهمیت است، پس بهتر است به کیفیت نور تولیدی توسط منبع نورپردازی دقت ویژه ای کرد.

پرده سبز

حال با توجه به کیفیت نور تولید شده، حداقل به دو منبع نوری برای استفاده مناسب از پرده سبز نیاز داریم.

برای حاصل شدن بهترین نتیجه در پی انجام پروژه بهتر است دوربین را بر روی سه پایه و یا استابلایزر قرار دهید، برای اطمینان تست شات بگیرید و محدودیت کادری و حرکتی سوژه ها را بدست آورید، سپس باتوجه به اندازه ها پروژه را مدیریت کنید.

حال باقی می ماند انتخاب نرم‌افزار مناسب پردازش تصویر که در مقالات بعدی در این رابطه بیشتر توضیح می دهیم، پس با پیکسمر همراه باشید و برای اطلاع از تازه ترین اخبار و اطلاعیه ها، سایت ما و صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید.

و مثل همیشه عکس های خلاقانه و زیبا خود در عکاسی با پرده سبز را برای ما ارسال کنید.

 


در دسته بندی : - عکاسی

انتشار داده شده توسط در تاریخ ۱۳۹۹-۰۴-۲۳ ۱۱:۰۰:۲۹ ق ظ