آشنایی با انواع کارت حافظه دوربین عکاسی

آخرین ویرایش در ۱۳۹۹-۰۷-۲۷ ۱۴:۵۳:۵۱ ب ظ

آشنایی با انواع کارت حافظه دوربین عکاسی
کارت حافظه یک وسیله الکترونیکی است ،که برای ذخیره رسانه های ما مانند فیلم و عکس استفاده می شود.


در عکاسی ، کارت های حافظه معمولا در دوربین دیجیتال قرار می گیرند .کارت های حافظه از لحاظ اندازه ، نوع سرعت و ظرفیت باهم تفاوت دارند.
همیشه به این نکته توجه داشته باشید که به جز عکاسی ، شما باید فضای کافی برای ثبت عکس هایتان داشته باشید.
کارت های حافظه ای ک امروزه بسیار پرمصرف است عبارت است ازmicrosd , sqd و... هستند.

memory

جدول بالا  به محبوب ترین  کارت های حافظه ، دوربین های دیجیتال و فیلمبرداری محدود شده است .
کارتهای دیجیتال Secure یا به اختصار SD به طور مشترک توسط SanDisk ، Panasonic و Toshiba ساخته شده است و در سال ۱۹۹۹ برای استفاده در دستگاه های قابل حمل معرفی شدند. این سه شرکت بعداً انجمن SD Card را برای تولید، ارتقاء و اجرای استانداردهای کارت SD در سراسر صنعت تشکیل دادند. 

ابعادی که برای آن ها در نظر گرفتند mm24 (عرض)* mm32 (طول) * mm2.1 (ارتفاع) می باشد.
کارت های حافظه اولیه که به بازار عرضه شدند ، تنها دو گیگابایت ظرفیت داشتند ، بنابراین انجمن SD Card باید کارت جدیدی را ارائه می داد تا ظرفیت بالاتری داشته باشد . در ژانویه سال ۲۰۰۶ ، استاندارد جدیدی عرضه شد که نه تنها ظرفیت کارت را تا ۳۲ گیگابایت افزایش می داد ، بلکه عملکرد کارت ها را نیز دو برابر می کرد و باعث می شد سرعت خواندن و نوشتن بسیار سریع تر شود.
آخرین نوع از کارت حافظه با ظرفیت حداکثر ۳۲ گیگابایت بودند اما با پیشرفت دستگاه ها و در نتیجه ضبط داده های بیشتر به خصوص در هنگام ضبط فیلم هایی با حجم بالا ، تا به سراغ یک استاندارد جدید و بهبود یافته بروند. همه این دلایل سبب شد تا Secure Digital Extended Capacity متولد شود.
کارت های حافظه ای که توسط شرکت Microsoft عرضه شد ، ظرفیتی معادل حداکثر ۲ ترا بایت (TB) یا   (۲۰۴۸ GB) دارند  که سیستم نیز در آن به exFAT تغییر یافته است .


در دسته بندی : - عکاسی

انتشار داده شده توسط در تاریخ ۱۳۹۹-۰۷-۱۲ ۱۳:۱۹:۴۱ ب ظ

ارتباط با ما

  • برای مشاوره و همکاری با پیکسمر در ساعات اداری با شماره های زیر تماس بگیرید . ما را از طریق شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

  • 09107192954
  • 021-88967160
  • تهران ، بلوار کشاورز ، خیابان 16 آذر ، پلاک 78 ، طبقه دهم ، واحد 1004
  • pixmer_com