وبلاگامروز به دنبال معرفی تعدادی از نرم‌افزار های مناسب برای عکاسان و فیلمبرداران حرفه ای هستیم، که تعدادی از کار های آنها را به گوشی موبایل انتقال می دهد و کار شما
جشنواره های فیلم هر ساله در سراسر دنیا برگزار میشود. این جشنواره ها فرصت خوبی برای هنرمندان و فیلم برداران است تا بتوانند آثار خود را به نمایش همگان بگذارند.
پیکسمردر این مقاله قصد دارد تا به معرفی جشنواره های عکاسی در سرتاسر دنیا بپردازد.
پیکسمرقصد دارد در ادامه سری مقالات حوزه اخبار، به بررسی 9 دوربین برتر بدون آینه که به صورت پکیج بوده و کابر پسند هستند بپردازد.
شاید بارها شده باشد که حرکت ابر ها و یا گل دادن گیاهان را به صورت تایم لپس تماشا کرده باشید، با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید به راحتی تایم لپس های زیبا بگیرید.


بهترین نرم افزار های تولید استیکر
در ادامه مقاله دیروز به دنبال معرفی تعدادی دیگر از نرم‌افزار های تولید استیکر هستیم، پس با پیکسمر همراه باشید، تا بتوانید بهترین نرم‌افزار را انتخاب کنید.
در این مطلب قصد داریم انواع چینش نور را به شما آموزش دهیم .
در ادامه مقاله قبل قصد داریم، تا در رابطه با ادامه لیست بلند بالای نرم‌افزار های عکاسی با موبایل در خدمتتون باشیم، پس با پیکسمر همراه باشید.
در این مطلب قصد داریم به شما چگونگی چینش نور را آموزش دهیم


آیا تا به حال در رابطه با راه های کنترل لرزش دوربین به صورت فیزیکی مطلبی خوانده اید؟ اگر نه با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید، به راحتی فیلم هایی با کمترین میزان
نکات روانشناسی در پیدا کردن سوژه مناسب برای مصاحبه بسیار است، اما با پیکسمر همراه باشید تا گزیده ای از این نکات را برایتان توضیح دهیم.
پیکسمر در این مقاله قصد دارد به بررسی نحوه ظاهر سازی فیلم های ضبط شده توسط دوربین در یک اتاق تاریک بپردازد.
امروز به دنبال توضیح مختصری در رابطه با استابلایزر هستیم، پس با پیکسمر همراه باشید تا با این دستگاه بیشتر آشنا شوید و شرایط خرید آن را بدانید.
آیا در ساخت فیلم های خود با مشکل مواجه هستید؟ اگر پاسختان مثبت است، پیکسمر به شما می گوید که مرحله اول داشتن یک ذهن باز و خلاق است.

نکات اولیه در عکاسی از رعد و برق

آخرین ویرایش در ۱۳۹۹-۰۶-۰۶ ۱۵:۰۰:۱۶ ب ظ

عکاسی از رعد و برق کاری مهیج و اعجاب انگیز است، با پیکسمر همراه باشید، تا انواع آن و چگونگی ثبت مناسب آنها را فرا بگیرید.

thunder

رعد ها در سه دسته هوا به زمین، ابر به ابر و درون ابری تقسیم می شوند، برای ثبت رعد های هوا به زمین، از لنز مید رینج استفاده کنید و قابلیت زوم را هم در نظر داشته باشید مانند لنز های ۷۰_۲۰۰

و برای ثبت عکس رعد تشکیل شده در میان ابر ها از لنز های واید بهره ببرید و اما سخت ترین نوع این دسته از عکاسی درون ابر صورت می‌گیرد، پس برای ثبت دقیق آن از لنز های تله فوتو استفاده می شود.

جالب است که بدانید رعد در رنگ های متفاوت ایجاد می شود، رنگ رعد ناشی از ناخالصی ها و عناصر موجود در اتمسفر محیط است، البته ناگفته نماند که گرد و خاک موجود در هوا شامل مقدار زیادی از این ناخالصی هاست، برای ثبت راحت تر این پدیده از لنز هایی با فاصله کانونی حداقلی استفاده کنید.

برای تنظیمات دوربین بهتر است، از 3D matrix metering و White Balance auto استفاده کنید، به همراه داشتن شاتر پرتابل و از راه دور کار شما را هم راحت تر و هم شارپ تر می کند، ( به واسطه تکانش حداقلی بر روی دوربین ) پس ایزوی خود را بر روی ۴۰۰ قرار دهید، اف را برو روی ۵.۶ و سرعت شاتر را بر روی ۱/۴، با این کار می توانید تست شات خود را ثبت کنید و با استفاده از اطلاعات بدست آمده از آن تغییرات مضاعف را اعمال کنید. 

thunder

برای ثبت تصاویر شارپ تر و خشن تر از رعد در سرعت های بالا عکاسی کنید، و در خاطر داشته باشید، هر چقدر اف کم تر باشد نور ها حالت خامه ای تری به خود می گیرند.

حالت اتوفوکوس را خاموش کنید و با استفاده از حالت دستی بر روی جسمی در دور دست که از خود نور ساتع می کند، فوکوس کنید و با استفاده از ابزار های کنترل شاتر مناسب می توانید به راحتی در هنگام مشاهده رعد، تصویرتان را ثبت کنید، چرا که یک سری از شاتر های ریموت مانند MIOPS camera trigger می توانند به صدا، لیز، ریموت و از همه مهم تر نور ناگهانی واکنش دهند و فعال شوند، پس با استفاده از این ابزار می توانید، بسیار دقیق تر عکاسی کنید.

سپاس که با ما همراه بودید، برای اطلاع بیشتر از تازه ترین اخبار و اطلاعیه های مهم ما، صفحه اینستاگرام و سایت پیکسمر را دنبال کنید.

 

 


در دسته بندی : - عکاسی

انتشار داده شده توسط در تاریخ ۱۳۹۹-۰۶-۰۶ ۱۳:۳۴:۴۹ ب ظ