وبلاگامروز به دنبال معرفی تعدادی از نرم‌افزار های مناسب برای عکاسان و فیلمبرداران حرفه ای هستیم، که تعدادی از کار های آنها را به گوشی موبایل انتقال می دهد و کار شما
جشنواره های فیلم هر ساله در سراسر دنیا برگزار میشود. این جشنواره ها فرصت خوبی برای هنرمندان و فیلم برداران است تا بتوانند آثار خود را به نمایش همگان بگذارند.
پیکسمردر این مقاله قصد دارد تا به معرفی جشنواره های عکاسی در سرتاسر دنیا بپردازد.
پیکسمرقصد دارد در ادامه سری مقالات حوزه اخبار، به بررسی 9 دوربین برتر بدون آینه که به صورت پکیج بوده و کابر پسند هستند بپردازد.
شاید بارها شده باشد که حرکت ابر ها و یا گل دادن گیاهان را به صورت تایم لپس تماشا کرده باشید، با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید به راحتی تایم لپس های زیبا بگیرید.


با درود خدمت دوستان پیکسمری عزیز، در این مقاله به دنبال توضیح نکات پروژه های عکاسی هستیم، که میک آپ در آن نقش پر رنگی دارد.
امروز به دنبال توضیح مختصری در رابطه با عکاسی از استیج و برنامه های زنده هستیم، پس با پیکسمر همراه باشید، تا بتوانید به درستی از موقعیت ها استفاده کنید.
در این مقاله قصد داریم کمی درمورد تمیز کردن دوربین و لنز صحبت کنیم ، پس با پیکسمر همراه باشید .
در این مقاله قصد داریم چگونگی محافظت از دوربین را برای شما شرح دهیم .
کارت حافظه یک وسیله الکترونیکی است که برای ذخیره رسانه های ما مانند فیلم و عکس استفاده می شود.


آیا تا به حال در رابطه با راه های کنترل لرزش دوربین به صورت فیزیکی مطلبی خوانده اید؟ اگر نه با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید، به راحتی فیلم هایی با کمترین میزان
نکات روانشناسی در پیدا کردن سوژه مناسب برای مصاحبه بسیار است، اما با پیکسمر همراه باشید تا گزیده ای از این نکات را برایتان توضیح دهیم.
پیکسمر در این مقاله قصد دارد به بررسی نحوه ظاهر سازی فیلم های ضبط شده توسط دوربین در یک اتاق تاریک بپردازد.
امروز به دنبال توضیح مختصری در رابطه با استابلایزر هستیم، پس با پیکسمر همراه باشید تا با این دستگاه بیشتر آشنا شوید و شرایط خرید آن را بدانید.
آیا در ساخت فیلم های خود با مشکل مواجه هستید؟ اگر پاسختان مثبت است، پیکسمر به شما می گوید که مرحله اول داشتن یک ذهن باز و خلاق است.

نکات عکاسی در طبیعت

آخرین ویرایش در ۱۳۹۹-۰۴-۲۱ ۱۱:۵۴:۰۷ ق ظ

در این مقاله قصد توضیح چندین نکته در رابطه با عکاسی در طبیعت را داریم، پس با پیکسمر همراه باشید تا تمامی این نکات را فرابگیرد.

طبیعت

همیشه سه پایه به همراه داشته باشید، اهمیت این نکته بقدری زیاد هست که میشه گفت ۷۰ درصد کار در طبیعت شما که عکاسی شما را می تواند با عکاسی دیگران متمایز کند وابسته به حضور این وسیله است.

برای عکس های زوم اوت شده از F بالا و سرعت شاتر پایین استفاده کنید تا عمق محیط را به تصویر بکشید، با اینکار عکس های شارپ تری ثبت خواهید کرد که به خودی خود عمق تصویر را نمایان می کند.

از آب ها نهایت استفاده را ببرید و خلاقانه عمل کنید، می توانید از قطرات آب به عنوان یک لنز استفاده کنید، می توانید آب های روان را با استفاده از سرعت پایین شاتر به زیبایی به تصویر بکشید یا حتی از آب های ساکن به عنوان آینه استفاده کنید.

از قانون یک سوم برای برتری هنر عکاسی خود استفاده کنید تا چشمان بینندگان را در تسخیر سوژه خود قرار دهید.

هیستوگرام خود را همیشه چک کنید تا متوجه تعادل نور و یا عدم تعادل نور در طیف های مشکی و روشن تصویر شوید البته قرار نیست قله های آن را به دشت تبدیل کنید، اما حتما در نظر داشته باشید تا در دو طرف راست و چپ آن ازدیاد نور و یا ازدیاد تاریکی مشاهده نشود.

تمام سعی خود را کنید تا بتوانید به درستی از نور طبیعی استفاده کنید، پس باید حوصله به خرج بدین و سحر خیز باشید، تا بتوانید از تمامی پتانسیل های موجود نوری در طبیعت استفاده کنید.

پرسپکتیو و خطوط مستقیم یار های همیشگی، برای مرتب کردن دید عکاسی شما هستند، پس به خوبی از آنها بهره ببرید و جلوه خاصی را که بدنبالش هستید خلق کنید.

از فیلتر های پلاریزه و ND 

استفاده کنید تا هم نور های ناخواسته را حذف کنید هم جلوه ای گرم تر و دراماتیک تری با استفاده از فیلتر پلاریزه به تصویر خود ببخشید.

استفاده از نرم‌افزار های متفاوت را در دستور کار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی بهترین زمان، مکان و ایده را برای عکاسی در طبیعت را به همراه خود داشته باشید.

استفاده از انسان ها و حتی وسایل بی ربط به طبیعت هم می تواند به عکاسی شما در طبیعت معانی متفاوتی ببخشد.

و در نهایت باز هم باید متذکر شوم، خلاقیت خود را به کار ببرید شما از هر سوژه با هر تجهیزات و شرایطی توانایی ثبت حداقل یک عکس استثنایی و چشم گیر را دارید پس با حوصله و صبر خود در این زمینه تفاوت را ایجاد کنید.


در دسته بندی : - عکاسی

انتشار داده شده توسط در تاریخ ۱۳۹۹-۰۴-۱۸ ۲۳:۳۸:۲۴ ب ظ