وبلاگپیکسمردر این مقاله قصد دارد تا به معرفی جشنواره های عکاسی در سرتاسر دنیا بپردازد.
پیکسمرقصد دارد در ادامه سری مقالات حوزه اخبار، به بررسی 9 دوربین برتر بدون آینه که به صورت پکیج بوده و کابر پسند هستند بپردازد.
شاید بارها شده باشد که حرکت ابر ها و یا گل دادن گیاهان را به صورت تایم لپس تماشا کرده باشید، با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید به راحتی تایم لپس های زیبا بگیرید.
پیکسمر سامانه رزرو آنلاین عکاس و فیلمبردار جهت پرورش نیروی متخصص و خلاق در زمینه ی تولید محتوای تصویری و ویدئویی دوره ی کاراموزی برگزار میکند. در این دوره
زندگیمون تشکیل شده از کلی لحظات گوناگون. لحظه هایی توی زندگیمون هستن که اون طور که باید و شاید ثبتشون نمیکنیم. پیکسمر اومده تا به همه بگه که لحظات خوب زندگیمون


آیا می دانید یک چشم شما از چشمی دیگر قوی تر است، اگر نه با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید به راحتی از این برتری برای ثبت عکس های بهتر استفاده کنید.
امروز به دنبال توضیح قانون اعجاب در اعداد هستیم، با پیکسمر همراه باشید تا روانشناسی را به نحوی دیگر در هنر عکاسی خود استفاده کنید.
در این مقاله قصد داریم چگونگی ثبت نوار های نوری خورشید را به شما عکاسان هنرمند توضیح دهیم، پس با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید از این تکنیک برای زیبا تر کردن عک
در زمینه عکاسی از ساختار ها و ساختمان ها چندین نکته و تکنیک وجود دارند که می توان با استفاده از آنها سطح عکاسی خود را نه تنها در عکاسی از ساختمان بلکه در تمامی
عکاسی از حیوانات با توجه به تفاوت های حرکتی و رفتاری آنها نسبت به انسان ها دارای نکاتی متفاوت است، پس با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید به درستی از حیوانات عکاسی


آیا در ساخت فیلم های خود با مشکل مواجه هستید؟ اگر پاسختان مثبت است، پیکسمر به شما می گوید که مرحله اول داشتن یک ذهن باز و خلاق است.
امروز قصد داریم Intervalometer را بررسی کنیم و چگونگی استفاده از آن را به شما آموزش دهیم، پس با پیکسمر همراه باشید تا دلایل و چگونگی استفاده از آن را فرا بگیرید
امروز قرار هست هیستوگرام دوربین عکاسی و چگونگی خواندن آن را به منظور ثبت عکس های بهتر برای شما توضیح دهیم، پس با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید از این نمودار به
وب امروز می خوام درباره نکات نهایی یک پروژه عکاسی و فیلمبرداری برای شما بنویسم. اولین کاری که باید بکنید این هست که به محض اینکه راه
خوب در مبحث تمیز کردن قسمت داخلی دوربین اول باید چند نکته رعایت شود: حتما تا وقتی که مقدار گرد و غبار آیینه درونی دوربینتون از حد خارج نشده، این پروسه رو انجام

نکات عکاسی در طبیعت

آخرین ویرایش در ۱۳۹۹-۰۴-۲۱ ۱۱:۵۴:۰۷ ق ظ

در این مقاله قصد توضیح چندین نکته در رابطه با عکاسی در طبیعت را داریم، پس با پیکسمر همراه باشید تا تمامی این نکات را فرابگیرد.

طبیعت

همیشه سه پایه به همراه داشته باشید، اهمیت این نکته بقدری زیاد هست که میشه گفت ۷۰ درصد کار در طبیعت شما که عکاسی شما را می تواند با عکاسی دیگران متمایز کند وابسته به حضور این وسیله است.

برای عکس های زوم اوت شده از F بالا و سرعت شاتر پایین استفاده کنید تا عمق محیط را به تصویر بکشید، با اینکار عکس های شارپ تری ثبت خواهید کرد که به خودی خود عمق تصویر را نمایان می کند.

از آب ها نهایت استفاده را ببرید و خلاقانه عمل کنید، می توانید از قطرات آب به عنوان یک لنز استفاده کنید، می توانید آب های روان را با استفاده از سرعت پایین شاتر به زیبایی به تصویر بکشید یا حتی از آب های ساکن به عنوان آینه استفاده کنید.

از قانون یک سوم برای برتری هنر عکاسی خود استفاده کنید تا چشمان بینندگان را در تسخیر سوژه خود قرار دهید.

هیستوگرام خود را همیشه چک کنید تا متوجه تعادل نور و یا عدم تعادل نور در طیف های مشکی و روشن تصویر شوید البته قرار نیست قله های آن را به دشت تبدیل کنید، اما حتما در نظر داشته باشید تا در دو طرف راست و چپ آن ازدیاد نور و یا ازدیاد تاریکی مشاهده نشود.

تمام سعی خود را کنید تا بتوانید به درستی از نور طبیعی استفاده کنید، پس باید حوصله به خرج بدین و سحر خیز باشید، تا بتوانید از تمامی پتانسیل های موجود نوری در طبیعت استفاده کنید.

پرسپکتیو و خطوط مستقیم یار های همیشگی، برای مرتب کردن دید عکاسی شما هستند، پس به خوبی از آنها بهره ببرید و جلوه خاصی را که بدنبالش هستید خلق کنید.

از فیلتر های پلاریزه و ND 

استفاده کنید تا هم نور های ناخواسته را حذف کنید هم جلوه ای گرم تر و دراماتیک تری با استفاده از فیلتر پلاریزه به تصویر خود ببخشید.

استفاده از نرم‌افزار های متفاوت را در دستور کار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی بهترین زمان، مکان و ایده را برای عکاسی در طبیعت را به همراه خود داشته باشید.

استفاده از انسان ها و حتی وسایل بی ربط به طبیعت هم می تواند به عکاسی شما در طبیعت معانی متفاوتی ببخشد.

و در نهایت باز هم باید متذکر شوم، خلاقیت خود را به کار ببرید شما از هر سوژه با هر تجهیزات و شرایطی توانایی ثبت حداقل یک عکس استثنایی و چشم گیر را دارید پس با حوصله و صبر خود در این زمینه تفاوت را ایجاد کنید.


در دسته بندی : - عکاسی

انتشار داده شده توسط در تاریخ ۱۳۹۹-۰۴-۱۸ ۲۳:۳۸:۲۴ ب ظ