وبلاگامروز به دنبال معرفی تعدادی از نرم‌افزار های مناسب برای عکاسان و فیلمبرداران حرفه ای هستیم، که تعدادی از کار های آنها را به گوشی موبایل انتقال می دهد و کار شما
جشنواره های فیلم هر ساله در سراسر دنیا برگزار میشود. این جشنواره ها فرصت خوبی برای هنرمندان و فیلم برداران است تا بتوانند آثار خود را به نمایش همگان بگذارند.
پیکسمردر این مقاله قصد دارد تا به معرفی جشنواره های عکاسی در سرتاسر دنیا بپردازد.
پیکسمرقصد دارد در ادامه سری مقالات حوزه اخبار، به بررسی 9 دوربین برتر بدون آینه که به صورت پکیج بوده و کابر پسند هستند بپردازد.
شاید بارها شده باشد که حرکت ابر ها و یا گل دادن گیاهان را به صورت تایم لپس تماشا کرده باشید، با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید به راحتی تایم لپس های زیبا بگیرید.


بهترین نرم افزار های تولید استیکر
در ادامه مقاله دیروز به دنبال معرفی تعدادی دیگر از نرم‌افزار های تولید استیکر هستیم، پس با پیکسمر همراه باشید، تا بتوانید بهترین نرم‌افزار را انتخاب کنید.
در این مطلب قصد داریم انواع چینش نور را به شما آموزش دهیم .
در ادامه مقاله قبل قصد داریم، تا در رابطه با ادامه لیست بلند بالای نرم‌افزار های عکاسی با موبایل در خدمتتون باشیم، پس با پیکسمر همراه باشید.
در این مطلب قصد داریم به شما چگونگی چینش نور را آموزش دهیم


آیا تا به حال در رابطه با راه های کنترل لرزش دوربین به صورت فیزیکی مطلبی خوانده اید؟ اگر نه با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید، به راحتی فیلم هایی با کمترین میزان
نکات روانشناسی در پیدا کردن سوژه مناسب برای مصاحبه بسیار است، اما با پیکسمر همراه باشید تا گزیده ای از این نکات را برایتان توضیح دهیم.
پیکسمر در این مقاله قصد دارد به بررسی نحوه ظاهر سازی فیلم های ضبط شده توسط دوربین در یک اتاق تاریک بپردازد.
امروز به دنبال توضیح مختصری در رابطه با استابلایزر هستیم، پس با پیکسمر همراه باشید تا با این دستگاه بیشتر آشنا شوید و شرایط خرید آن را بدانید.
آیا در ساخت فیلم های خود با مشکل مواجه هستید؟ اگر پاسختان مثبت است، پیکسمر به شما می گوید که مرحله اول داشتن یک ذهن باز و خلاق است.

چگونه می توانیم فیلم کوتاه بسازیم؟

آخرین ویرایش در ۱۳۹۹-۰۵-۱۳ ۰۹:۳۸:۳۶ ق ظ

آیا در ساخت فیلم های خود با مشکل مواجه هستید؟

اگر پاسختان مثبت است، پیکسمر به شما می گوید که مرحله اول داشتن یک ذهن باز و خلاق است. نیاز دارید بیاموزید که یک داستان و محتوای خوب پیدا کنید و آنرا در قالب یک فیلمنامه ای که ممکن است یک فیلم کوتاه خوب بسازد، توسعه دهید.

پس تا آخر این مقاله پیکسمر را دنبال کنید تا به شما مراحل ساخت یک فیلم کوتاه اصولی را بیان کند.

filming

 

  • با یک کلمه ، تصویر یا شی شروع کنید.

 تمام داستان مورد نیاز، دانه ای است که می توانید تا زمان رشد آن را دنبال کنید. باید تصور کنید ببینید این ایده می تواند تبدیل به یک فیلم کوتاه شود یا خیر. اگر توانایی تصور آینده را ندارید، می توانید برای امتحان یک ایده را شروع کنید و ببینید به کجا می رسد.

تمام آن چیزی که نیاز دارید این است که یک جرقه در ذهن شما شکل بگیرد.

پس از یافتن ایده موردنظر، کافیست تا آن را پیش ببرید. در ابتدا سخت است تا بتوانید به دنبال سازگاری باشید اما کم کم این توانایی را به دست خواهید آورد.

 

  • فیلم برداری از زندگی واقعی را آغاز کنید.

این جمله که فیلم های کوتاه لزوما باید داستانی باشد، به هیچ عنوان صحت ندارد. اگر می خواهید یک فیلم کوتاه بسازید، فیلم برداری در دنیای اطراف خود و ساخت یک مستند را در نظر بگیرید.

 

  • یک ایده رویایی را پیش ببرید.

رویاها می توانند الهام بخش خوبی از یک فیلم کوتاه باشند، به خصوص اگر وقایع عجیب و غریب را دوست دارید.

 

  • به تاریخ نگاه کنید.

تاریخ مملو از داستان های جذاب و غالباً تخیلی است. سایر زمینه های مطالعه نیز می توانند به همان اندازه سودآور باشند مانند :

روانشناسی، جغرافیا و غیره.

 

  • از فیلم های بلند ایده بگیرید.

برای ساخت فیلم کوتاه، صرفا نباید از فیلم های کوتاه مشابه ایده گرفت. گاهی اقتباس از فیلم های بلند (یک سکانس، کاراکتر و یا داستان کلی فیلم) نیز می تواند کمک شایانی به ذهن و ایده شما بکند.

 

  • داستان فیلم تان را خلاصه کنید.

اگر بتوانید داستان فیلم خود را در 15 کلمه یا کمتر بیان کنید، نشان دهنده آن است که در مسیر درستی قرار دارید و توانسته اید تا مفهوم کلی متن خود را درک کنید.

 

  • بطور عملی فکر کیند.

در نظر بگیرید که چه چیزی در دسترس شما است و چگونه می توانید از آنچه که دارید استفاده کنید. لیستی از همه بازیگران، مکان ها و بازیگران محلی را در دسترس قرار دهید و در نظر بگیرید که چگونه ممکن است با شروع کار شما یک داستان خوب ایجاد کنند.

 

  • یک شخصیت اصلی و متضاد پیدا کنید.

هر داستان یک شخصیت اصلی و یک شخصیت متضاد دارد تا بتواند درگیری و ایجاد تنش را فراهم کند. اگر مطمئن نیستید که کدام یک است، نیاز دارید تا به فکر پیشرفت داستان خود باشید تا یک مفهوم واضح وجود داشته باشد که ما باید به چه کسی اهمیت دهیم و به چه کسی ندیم.

 

  • فیلم کوتاه خود را ساده و با زمان محدود نگه دارید.

بیان ساده فیلم و رعایت محدوده زمانی، باعث می شود که مخاطب با فیلم کوتاه شما هم حسی ایجاد کرده و آن را باور کند. در حد امکان از بکار بردن الفاظ کلیشه ای جلوگیری کنید و از اصطلاحات به روز بهره ببرید.

 

  • به دنبال انتقاد های سازنده باشید.

هنگامی که فیلم نامه را کنار هم قرار داده اید، آن را به بعضی از دوستان یا برخی از افرادی نشان دهید که عشق شما به فیلم را به می دانند و می توانند انتقاد سازنده ای را ارائه دهند.

آنها را بشنوید و سعی کنید تا حد ممکن فیلم نامه خود را تغییر دهید.

 

در نهایت از تمامی ایده های خود در طول سالهای کارتان، یک فایل بسازید و آنها را نگهداری کنید.

 

پیکسمراز توجه شما به این مقاله تشکر میکند.

شما می توانید از دیگر مطالب سایت ما دیدن فرمائید.


در دسته بندی : - فیلمبرداری

انتشار داده شده توسط در تاریخ ۱۳۹۹-۰۵-۱۲ ۱۴:۲۹:۱۸ ب ظ