وبلاگپیکسمردر این مقاله قصد دارد تا به معرفی جشنواره های عکاسی در سرتاسر دنیا بپردازد.
پیکسمرقصد دارد در ادامه سری مقالات حوزه اخبار، به بررسی 9 دوربین برتر بدون آینه که به صورت پکیج بوده و کابر پسند هستند بپردازد.
شاید بارها شده باشد که حرکت ابر ها و یا گل دادن گیاهان را به صورت تایم لپس تماشا کرده باشید، با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید به راحتی تایم لپس های زیبا بگیرید.
پیکسمر سامانه رزرو آنلاین عکاس و فیلمبردار جهت پرورش نیروی متخصص و خلاق در زمینه ی تولید محتوای تصویری و ویدئویی دوره ی کاراموزی برگزار میکند. در این دوره
زندگیمون تشکیل شده از کلی لحظات گوناگون. لحظه هایی توی زندگیمون هستن که اون طور که باید و شاید ثبتشون نمیکنیم. پیکسمر اومده تا به همه بگه که لحظات خوب زندگیمون


آیا می دانید یک چشم شما از چشمی دیگر قوی تر است، اگر نه با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید به راحتی از این برتری برای ثبت عکس های بهتر استفاده کنید.
امروز به دنبال توضیح قانون اعجاب در اعداد هستیم، با پیکسمر همراه باشید تا روانشناسی را به نحوی دیگر در هنر عکاسی خود استفاده کنید.
در این مقاله قصد داریم چگونگی ثبت نوار های نوری خورشید را به شما عکاسان هنرمند توضیح دهیم، پس با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید از این تکنیک برای زیبا تر کردن عک
در زمینه عکاسی از ساختار ها و ساختمان ها چندین نکته و تکنیک وجود دارند که می توان با استفاده از آنها سطح عکاسی خود را نه تنها در عکاسی از ساختمان بلکه در تمامی
عکاسی از حیوانات با توجه به تفاوت های حرکتی و رفتاری آنها نسبت به انسان ها دارای نکاتی متفاوت است، پس با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید به درستی از حیوانات عکاسی


آیا در ساخت فیلم های خود با مشکل مواجه هستید؟ اگر پاسختان مثبت است، پیکسمر به شما می گوید که مرحله اول داشتن یک ذهن باز و خلاق است.
امروز قصد داریم Intervalometer را بررسی کنیم و چگونگی استفاده از آن را به شما آموزش دهیم، پس با پیکسمر همراه باشید تا دلایل و چگونگی استفاده از آن را فرا بگیرید
امروز قرار هست هیستوگرام دوربین عکاسی و چگونگی خواندن آن را به منظور ثبت عکس های بهتر برای شما توضیح دهیم، پس با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید از این نمودار به
وب امروز می خوام درباره نکات نهایی یک پروژه عکاسی و فیلمبرداری برای شما بنویسم. اولین کاری که باید بکنید این هست که به محض اینکه راه
خوب در مبحث تمیز کردن قسمت داخلی دوربین اول باید چند نکته رعایت شود: حتما تا وقتی که مقدار گرد و غبار آیینه درونی دوربینتون از حد خارج نشده، این پروسه رو انجام

چگونگی عکاسی خیابانی و شهری

آخرین ویرایش در ۱۳۹۹-۰۴-۲۳ ۱۳:۲۵:۱۲ ب ظ

شاید تجربه عکاسی در خیابان برای همه ما پیش اومده باشه، تجربه ای که اگه بهش درست نگاه کنیم می تونه کار هر روز ما بشه، تصور کنید همیشه آماده باشید تا صحنه های خاص شهری را شکار کنید، در مسیر خانه، دانشگاه، محل کار و یا حتی در یک پیاده روی ساده تا نان وایی محل، پس با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن برای عکاسی در خیابان ها آماده شوید.

عکاسی خیابانی

یک سری تابو ها در رابطه با عکاسی خیابانی یا شهری وجود دارد که سد اصلی شما برای ثبت لحظات خاص می شوند، مهم ترین آن تصور این هست که اگه کسی از عکسی که گرفتین ناراضی باشه یعنی ناراحت شه که ازش عکس گرفتید، می تواند برایتان دردسر ساز باشد.

قطعا اینطور نیست شما از عکاسی در سطح شهر از نظر قانونی محدود نیستید مگر در مناطقی که عکاسی غیر قانونی باشد، پس بدون ترس از قانون در چهارچوب اون از عکاسی لذت ببرید.

عکاسی در خیابان نیاز مند ارتباط گیری اجتماعی بالاست و هر چقدر این ارتباط گیری بیشتر باشه پتانسیل شما برای ثبت عکس های بهتر بیشتر می شود.

عکاسی خیابانی

حال بهترین راه برای تقویت این خصوصیت حضور در اجتماع با یار همیشگی خود، دوربین است، دوربین خودتان را به دیگران مانند یک شخص زنده معرفی کنید و آزادانه با غریبه ها ارتباط بگیرید، برای هنر با هنر صحبت کنید و از این که به عنوان هنرمند شناخته شوید نترسید.

صبر پیشه کنید، صبر در عکاسی به هر شکلی تاثیر مثبتی روی کار شما دارد، از بازی با نور و سایه ها گرفته تا صبر کردن برای ره گذر مناسب. به هر شکل ممکن حوصله بخرج بدین تا با جامعه یک نواخت شوید و آرامش خود را در فضایی که در آن عکاسی می کنید پخش کنید تا بتوانید مردم را با خود همراه کنید.

اندازه دوربین از دیگر نکاتی هست که اهمیت خودش را در این نوع از عکاسی نشان داده، هر چه کوچک تر بهتر، قرار نیست دوربین شما مانند سلاحی خطرناک جلوه کند هر چه ساده تر بهتر اما خوب در انتخاب دوربین دقت کنید، وجود لنز فیکس ۳۵ با لنز ۱۸_۱۳۵ یک ترکیب کامل برای این سبک از عکاسی است، وجود امکان عکاسی کردن در فواصل کم از ضروریت های عکاسی خیابانی است.

عکاسی خیابانی

استفاده از فلش پیشنهاد نمیشه، کلا به یاد داشته باشید کیفیت عکس خروجی به اندازه معنی و مفهوم عکس شما اهمیت ندارد، در این سبک شما باید به دنبال ارتباطات اجتماعی، زندگی روز مره در شهر، بنا ها، سایه ها و قوس ها و حتی حیوانات سطح شهر باشید پس سوژه های شما می توانند تکراری هم باشند اما نیازمند نگاه ویژه و هنری شماست، تا خاص بودن سوژه شما و مفهوم آن باز گوی منظوری باشد که در تک تک پیکسل های آن فریاد زده می شود.

به پوششتان دقت کنید تا به توانید به راحتی در شهر همرنگ مردم شوید تا کمترین توجه را به خود جلب کنید، حال برای راحت تر کردن خود و افزایش سرعت عکاسی بهتر است از گزینه های اتوماتیک دوربین استفاده کنید، مانند F ثابت در تنظیم اتوماتیک و یا ISO ثابت.

دوربین های بدون آینه دسته مناسبی برای عکاسی خیابانی هستند، از کوچکی و سبک بودنشان که بگذریم توانایی فکوس اتوماتیک و دقت عمل در تنظیمات اتوماتیک، این دسته را بهترین انتخاب برای دوربین در عکاسی خیابانی می کند.

یادتان باشد تا عکس های خلاقانه و خاص خودتان را برای مان ارسال کنید و برای اطلاع از تازه ترین اخبار و مطالب ما، صفحه اینستاگرام و سایت ما را دنبال کنید.


در دسته بندی : - عکاسی

انتشار داده شده توسط در تاریخ ۱۳۹۹-۰۴-۱۹ ۰۹:۵۲:۲۵ ق ظ