آموزش عکاسی به سبک لایت پینتینگ

آخرین ویرایش در ۱۳۹۹-۰۹-۱۲ ۱۳:۵۰:۳۸ ب ظ

درود بر دوستان عزیز پیکسمری، در این مقاله به دنبال آموزش لایت پینتینگ یا نقاشی با استفاده از نور هستیم، پس با ما همراه باشید، تا بتوانید به راحتی از این تکنیک جذاب استفاده کنید.

آموزش عکاسی

اول از همه دوربین خود را بر روی تنظیم دستی قرار دهید، با این کار می توانید، از گیج شدن دوربینتان و تغییر تنظیمات مناسب توسط دوربین جلوگیری کنید.

اولین چیزی که باید در دوربینتان تنظیم کنید، سرعت شاتر است، پس با توجه به پترنی که قرار هست آنرا به واسطه منبعی نورانی خلق کنید، می توانید زمان مورد نیاز برای ثبت عکس خود را بیابید، حال که زمان انجام پروسه نقاشی شما فیکس شد، نوبت به تنظیم ایزو می باشد، برای شروع ایزوی دوربین را بر روی پایین ترین حالت یا صد قرار دهید، حال زمان تنظیم فوکوس و اپرچر است، برای تنظیم اپرچر بهتر است از اف ۸ شروع کرده و تا پیدا کردن ضخامت مناسبی از خطوط نوری خود، اف را بالا ببرید، دقت کنید که با بالا بردن اف دوربین این خطوط نورانی نازک تر و شارپ تر می گردند، ولی در عوض روشنایی کلی تصویرتان کاهش پیدا می کند، که برای جبران آن می توانید، ایزوی خود را افزایش دهید، دقت کنید که با افزایش ایزو، کیفیت کلی تصویر شما کاهش می یابد، پس می توانید برای جلوگیری از کاهش کیفیت بیش از اندازه تصاویر خود، مدت زمان باز بودن شاتر خود را افزایش دهید.

مهم ترین تجهیزات شما در این سبک از عکاسی، سه پایه دوربین می باشد، در صورت عدم وجود چنین چیزی، دوربین خود را حتماً بر روی سطحی ثابت و محکم قرار دهید، تا هم دوربینتان در وضعیتی مناسب قرار گیرد و هم از تکانه هایی که می توانند، تصویر نهایی شما را به دلیل طولانی بودن زمان ثبت تصاویر، تار کنند، کاملاً جلوگیری کنید، چرا که همین نکته کوچک در کار شما تاثیر بسیار زیادی را می تواند بر روی خروجی شما اعمال کند.

برای جلوگیری از تکانه های دیگر می توانید، از تایمر برای شاتر خود استفاده کنید، تا در حین فشار دادن و ول کردن شاتر دوربینتان حرکتی نکند و اگر هم کرد، این حرکت بر روی تصویر شما تاثیری نگذارد، حال که صحبت از تجهیزات شد، ایتراوالومتر از دیگر دستگاه های بدرد بخور در عکاسی با سرعت شاتر های طولانی و یا ثبت تایم لپس است، برای منبع نوری هم می توانید، از فلاش گوشیتان نیز استفاده کنید، اما دقت کنید که نور ها به صورت مستقیم به دوربینتان بر خورد نکند، زیرا موجب سوخته شدن پیکسل های تصویرتان یا حتی بد تر ایجاد آلودگی روشنایی نشود، برای منبع نوری می توانید از لامپ های رنگی انگشتی استفاده کنید، تا تصاویری خلاقانه تر ثبت کنید.

ممنون که ما را با قسمتی دیگر از مجموعه مقالات آموزشی همراهی کردید، برای اطلاع از تازه ترین اخبار و اطلاعیه های مهم ما، سایت و صفحه اینستاگرام پیکسمر را دنبال کنید. 

 


در دسته بندی : - عکاسی

انتشار داده شده توسط در تاریخ ۱۳۹۹-۰۹-۱۱ ۱۳:۳۵:۳۶ ب ظ

آسان، مطمئن، عکس و ویدئوی خود را تولید کنید

ما تا پایان راه، در تمام مراحل، همراه و مشاور شما خواهیم بود.
گارانتی
ضمانت کیفیت محتوا
بازگشت تمام وجه در صورت عدم کیفیت محتوای تحویلی
پشتیبانی
پشتیبانی ۷ روز هفته
پشتیبانی از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب در تمام روز های هفته
بازگشت وجه
لغو سفارش تا ۲۴ ساعت
بازگشت تمام وجه پرداختی پس از لغو سفارش
حریم شخصی
حریم شخصی
دسترسی خصوصی به داده ها در فضای رمزگذاری شده
هئش مصنوعی
هوش مصنوعی
قدرت گرفته از هوش مصنوعی برای تولید محتوای با کیفیت
ذخیره زمان
صرفه جویی در زمان
سهولت مدیریت در تمام مراحل سفارش به صورت غیر حضوری

ارتباط با ما

  • برای مشاوره و همکاری با پیکسمر در ساعات اداری با شماره های زیر تماس بگیرید . ما را از طریق شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

  • 09107192954
  • 021-91031895
  • تهران، نبش خیابان فلسطین و انقلاب، پ 281 ، ساختمان سرای نوآوری و صنایع خلاق، طبقه 5 ، خانه نوآوری ، پیکسمر
  • pixmer_com