وبلاگامروز به دنبال معرفی تعدادی از نرم‌افزار های مناسب برای عکاسان و فیلمبرداران حرفه ای هستیم، که تعدادی از کار های آنها را به گوشی موبایل انتقال می دهد و کار شما
جشنواره های فیلم هر ساله در سراسر دنیا برگزار میشود. این جشنواره ها فرصت خوبی برای هنرمندان و فیلم برداران است تا بتوانند آثار خود را به نمایش همگان بگذارند.
پیکسمردر این مقاله قصد دارد تا به معرفی جشنواره های عکاسی در سرتاسر دنیا بپردازد.
پیکسمرقصد دارد در ادامه سری مقالات حوزه اخبار، به بررسی 9 دوربین برتر بدون آینه که به صورت پکیج بوده و کابر پسند هستند بپردازد.
شاید بارها شده باشد که حرکت ابر ها و یا گل دادن گیاهان را به صورت تایم لپس تماشا کرده باشید، با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید به راحتی تایم لپس های زیبا بگیرید.


با درود خدمت دوستان پیکسمری عزیز، در این مقاله به دنبال توضیح نکات پروژه های عکاسی هستیم، که میک آپ در آن نقش پر رنگی دارد.
امروز به دنبال توضیح مختصری در رابطه با عکاسی از استیج و برنامه های زنده هستیم، پس با پیکسمر همراه باشید، تا بتوانید به درستی از موقعیت ها استفاده کنید.
در این مقاله قصد داریم کمی درمورد تمیز کردن دوربین و لنز صحبت کنیم ، پس با پیکسمر همراه باشید .
در این مقاله قصد داریم چگونگی محافظت از دوربین را برای شما شرح دهیم .
کارت حافظه یک وسیله الکترونیکی است که برای ذخیره رسانه های ما مانند فیلم و عکس استفاده می شود.


آیا تا به حال در رابطه با راه های کنترل لرزش دوربین به صورت فیزیکی مطلبی خوانده اید؟ اگر نه با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید، به راحتی فیلم هایی با کمترین میزان
نکات روانشناسی در پیدا کردن سوژه مناسب برای مصاحبه بسیار است، اما با پیکسمر همراه باشید تا گزیده ای از این نکات را برایتان توضیح دهیم.
پیکسمر در این مقاله قصد دارد به بررسی نحوه ظاهر سازی فیلم های ضبط شده توسط دوربین در یک اتاق تاریک بپردازد.
امروز به دنبال توضیح مختصری در رابطه با استابلایزر هستیم، پس با پیکسمر همراه باشید تا با این دستگاه بیشتر آشنا شوید و شرایط خرید آن را بدانید.
آیا در ساخت فیلم های خود با مشکل مواجه هستید؟ اگر پاسختان مثبت است، پیکسمر به شما می گوید که مرحله اول داشتن یک ذهن باز و خلاق است.

 انواع مختلف چینش نور2

آخرین ویرایش در ۱۳۹۹-۰۶-۲۹ ۱۳:۳۹:۳۷ ب ظ

light

نورپردازی اجسام شیشه ای و کریستال
عکاسی از ظروف شیشه ای، کریستال و حتی مایعات تکنیک خاص خود را به خصوص در چیدمان نور دارد. زمانی که از ظروف شیشه ای و کریستال عکاسی می کنید، بهتر است که در زیر آن ها پلکسی مشکی یا حتی شیشه قرار دهید، که انعکاس جذابی در قسمت زیرین ظروف ایجاد شود. 
در عکاسی اجسام شیشه ای تنها از یک نور به همراه سافت باکس مستطیل شکل و عمودی در پشت جسم استفاده می کنیم و با فاصله کمی از آن ها، دو دیفیوز مابین نور و آبجکت ها می گذاریم، تا به اندازه کافی نور یکدست شود، در آخر فقط کافیست نور و تنظیمات دوربین را انجام دهیم.­

lightعکاسی فلزات و سطوح براق
عکاسی فلزات و سطوح براق دشوارترین روش عکاسی می تواند باشد. سطوح براق نور زیادی را منعکس می کند، البته منعکس کننده نور شامل تمام اجسام به جز اجسام مات می باشد، اما درصد آن در سطوح براق بیشتر است.  
قانون اول در عکاسی فلزات، قانون بازتاب است. اکثر فلزات سطوح براقی دارند و سطوح نور را مانند آینه بازتاب می دهند. اگر به شکل مستقیم عکاسی کنید، باعث ایجاد بافت و حتی هایلایت هایی در عکس می شود.
در عکاسی فلزات در واقع شما باید از یک منبع نور استفاده کنید، که از فلاش دوربین بزرگتر باشد، این فلاش را پشت اجسام خود با زاویه یکسان از دوربین قرار دهید. شما با استفاده از سافت باکس می توانید، این کار را انجام دهید.

lightنورپردازی اجسام دارای شکل و بافت
اجسامی که دارای بافت خاصی هستند، اگر بتوانید نورپردازی آن را به درستی انجام دهید، باعث می شود حتی بی روح ترین اجسام به زیباترین شکل خود را نشان دهند. یکی از مهم ترین مواردی که باید به آن دقت کنید، عنصر جسم است ( رنگ ، شکل ، فرم ، بافت و...) و حتی به شکل جسم ( هندسی ،ارگانیک ، فضای مثبت و منفی و....) است.
نورپردازی در این اجسام باید به گونه ای باشد، که تمام موارد درک شود، با استفاده از یک نور با یک زاویه خاصی ( تقریبا ۴۵ درجه ) می توانید بهترین عکس را ثبت کنید. 


در دسته بندی : - عکاسی

انتشار داده شده توسط در تاریخ ۱۳۹۹-۰۶-۱۷ ۱۶:۴۳:۵۷ ب ظ