وبلاگپیکسمردر این مقاله قصد دارد تا به معرفی جشنواره های عکاسی در سرتاسر دنیا بپردازد.
پیکسمرقصد دارد در ادامه سری مقالات حوزه اخبار، به بررسی 9 دوربین برتر بدون آینه که به صورت پکیج بوده و کابر پسند هستند بپردازد.
شاید بارها شده باشد که حرکت ابر ها و یا گل دادن گیاهان را به صورت تایم لپس تماشا کرده باشید، با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید به راحتی تایم لپس های زیبا بگیرید.
پیکسمر سامانه رزرو آنلاین عکاس و فیلمبردار جهت پرورش نیروی متخصص و خلاق در زمینه ی تولید محتوای تصویری و ویدئویی دوره ی کاراموزی برگزار میکند. در این دوره
زندگیمون تشکیل شده از کلی لحظات گوناگون. لحظه هایی توی زندگیمون هستن که اون طور که باید و شاید ثبتشون نمیکنیم. پیکسمر اومده تا به همه بگه که لحظات خوب زندگیمون


آیا می دانید یک چشم شما از چشمی دیگر قوی تر است، اگر نه با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید به راحتی از این برتری برای ثبت عکس های بهتر استفاده کنید.
امروز به دنبال توضیح قانون اعجاب در اعداد هستیم، با پیکسمر همراه باشید تا روانشناسی را به نحوی دیگر در هنر عکاسی خود استفاده کنید.
در این مقاله قصد داریم چگونگی ثبت نوار های نوری خورشید را به شما عکاسان هنرمند توضیح دهیم، پس با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید از این تکنیک برای زیبا تر کردن عک
در زمینه عکاسی از ساختار ها و ساختمان ها چندین نکته و تکنیک وجود دارند که می توان با استفاده از آنها سطح عکاسی خود را نه تنها در عکاسی از ساختمان بلکه در تمامی
عکاسی از حیوانات با توجه به تفاوت های حرکتی و رفتاری آنها نسبت به انسان ها دارای نکاتی متفاوت است، پس با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید به درستی از حیوانات عکاسی


آیا در ساخت فیلم های خود با مشکل مواجه هستید؟ اگر پاسختان مثبت است، پیکسمر به شما می گوید که مرحله اول داشتن یک ذهن باز و خلاق است.
امروز قصد داریم Intervalometer را بررسی کنیم و چگونگی استفاده از آن را به شما آموزش دهیم، پس با پیکسمر همراه باشید تا دلایل و چگونگی استفاده از آن را فرا بگیرید
امروز قرار هست هیستوگرام دوربین عکاسی و چگونگی خواندن آن را به منظور ثبت عکس های بهتر برای شما توضیح دهیم، پس با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید از این نمودار به
وب امروز می خوام درباره نکات نهایی یک پروژه عکاسی و فیلمبرداری برای شما بنویسم. اولین کاری که باید بکنید این هست که به محض اینکه راه
خوب در مبحث تمیز کردن قسمت داخلی دوربین اول باید چند نکته رعایت شود: حتما تا وقتی که مقدار گرد و غبار آیینه درونی دوربینتون از حد خارج نشده، این پروسه رو انجام

نکات عکاسی خبری و مطبوعاتی

آخرین ویرایش در ۱۳۹۹-۰۵-۰۸ ۱۲:۰۹:۲۴ ب ظ

عکاسی از کنفرانس های خبری و مطبوعاتی دارای نکات و مسائل مهمی است، که برای عکاسی درست آن، نیاز هست این موارد درش رعایت شود، پس با پیکسمر همراه باشید تا مروری بر مهم ترین این نکات داشته باشیم.

قبل از جمع کردن تمامی لوازم برای رفتن به لوکیشن، حتما زمان بندی های کنفرانس مذکور را تهیه کنید تا از مدت زمان عکاسی و شرایط آن با خبر شوید، سپس با برقرار کردن تماس، با گردانندگان کنفرانس در رابطه با شرایط نورپردازی و فضای لوکیشن صحبت کنید، تا از شرایط محیطی آن با خبر شوید، سپس در رابطه با سوژه های مهم کنفرانس با عوامل نشست، صحبت کنید تا بدرستی بدانید باید به دنبال چه کسی یا چه چیزی برای عکاسی باشید.

یلدا سامت

پس از دست یافتن به اطلاعات لازم می توانید لوازم مناسب پروژه را جمع‌آوری کنید، برای پروژه های طولانی تر از سه ساعت حتما باطری اضافه همراه خود داشته باشید، و اگر از کافی بودن مموری خود مطمئن نیستید، حداقل یک مموری ۸ گیگ به همراه خود ببرید تا در صورت تمام شدن حجم مموری خود بتوانید سریعا به کارتان ادامه بدهید، همزمان اطلاعات مموری پر شده را با انتقال دادن به تلفن همراه یا لب تاپ تخلیه کنید، تا مموری اصلی خود را برای استفاده دوباره، آماده کنید.

در محل برگزاری مراسم تمام سعی خود را بکنید تا با کار خود مزاحم مهمانان و عوامل برنامه نشوید، پس برای این کار دوربین های بدون آینه بهترین انتخاب می باشند، چرا که با دارا بودن حجم و وزن کم تر انعطاف شما را برای عکاسی بالاتر می برند و در ضمن صدای کمتری را در حین عکاسی تولید می کنند.

یلدا سامیت

استفاده از لنز های سریع تر و منعطف تر را به خاطر داشته باشید، و برای این منظور استفاده از لنز های زوم بهترین انتخاب است، البته با توجه به فضای کار می توانید رینج تغییر فاصله کانونی آن را به درستی انتخاب کنید. اما در صورتی که به دنبال نشان دادن جمعیت حاضر یا فضای موجود در کنفرانس هستید بهترین انتخاب لنزی واید و فیکس می باشد.

به دنبال ثبت لحظات مهم باشید، به نحوی که فقط دیدن عکس شما بیانگر داستان کاملی از گردهمایی باشد، لحظات خوش آمد گویی، خداحافظی، نشستن، بر خواستن و صحبت کردن افراد را به درستی و به گرمی ثبت کنید، تا بدین صورت بیننده به داستان پشت هر عکس به راحتی پی ببرد.

به جای بازی کردن با لنز خود برای ثبت قاب های متفاوت، خودتان این نقش را با تحرک خود انجام دهید، بدین گونه می توانید به فرصت های بیشتری برای ثبت عکس هایی با زاویه دید و قاب های متفاوت تر دست پیدا کنید، چرا که در این سبک از عکاسی انتقال احساسات و مفاهیم بسیار مهم تر از کیفیت عکس نهایی است، پس یک داستان کامل و واضح، ارزشمند تر از تصویری با استاندارد های مجله های مد است.

یلدا سامیت

زود تر از موعد حضور مهمانان و سخنرانان، در محل حاضر شوید تا هم نقشه لوکیشن را به درستی درک کنید، هم به درستی بتوانید از نورپردازی مجموعه به نفع عکس های خود استفاده کنید، بدین صورت که پس از این بررسی می دانید چه جایگاهی برای چه حالتی از عکاسی و قابی مناسب تر است، این خود می تواند باعث شود تا در حین برگزاری مراسم، در سریع ترین زمان ممکن آماده عملی کردن دید عکاسی خود شوید.

استفاده از لنز تماما بستگی به شرایط حال گردهمایی بستگی دارد، چرا که اگر عکاسان دیگر از آن استفاده می کنند وجودش می تواند الزامی باشد، اما اگر شما تنها فردی هستید که وظیفه عکاسی از همایش را به دوش می کشید، بهتر است با نور زننده آن حال کسی را خراب نکنید و در عوض نهایت استفاده را از نور محیط ببرید.

اعتماد به نفس داشته باشید و برای ثبت عکس های خود به هر جایی از لوکیشن که اجازه رفتن به آن را دارید استفاده کنید، اگر عوامل اجازه حضور شما بر روی سن یا درون میز گرد را می دهند، حتما ازین فرصت برای ثبت عکس های خلاقانه و گویای خود استفاده کنید، و از هیچ چیز نترسید.

در نهایت باز باید بر نحوه روایت داستان عکس اشاره کنم، چون بیان داستانی جذاب هدف اصلی شماست.

با پیکسمر همراه باشید و برای اطلاع از تازه ترین اخبار و اطلاعیه های مهم ما، سایت و صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید.


در دسته بندی : - عکاسی

انتشار داده شده توسط در تاریخ ۱۳۹۹-۰۵-۰۶ ۰۹:۳۸:۵۱ ق ظ