وبلاگامروز به دنبال معرفی تعدادی از نرم‌افزار های مناسب برای عکاسان و فیلمبرداران حرفه ای هستیم، که تعدادی از کار های آنها را به گوشی موبایل انتقال می دهد و کار شما
جشنواره های فیلم هر ساله در سراسر دنیا برگزار میشود. این جشنواره ها فرصت خوبی برای هنرمندان و فیلم برداران است تا بتوانند آثار خود را به نمایش همگان بگذارند.
پیکسمردر این مقاله قصد دارد تا به معرفی جشنواره های عکاسی در سرتاسر دنیا بپردازد.
پیکسمرقصد دارد در ادامه سری مقالات حوزه اخبار، به بررسی 9 دوربین برتر بدون آینه که به صورت پکیج بوده و کابر پسند هستند بپردازد.
شاید بارها شده باشد که حرکت ابر ها و یا گل دادن گیاهان را به صورت تایم لپس تماشا کرده باشید، با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید به راحتی تایم لپس های زیبا بگیرید.


بهترین نرم افزار های تولید استیکر
در ادامه مقاله دیروز به دنبال معرفی تعدادی دیگر از نرم‌افزار های تولید استیکر هستیم، پس با پیکسمر همراه باشید، تا بتوانید بهترین نرم‌افزار را انتخاب کنید.
در این مطلب قصد داریم انواع چینش نور را به شما آموزش دهیم .
در ادامه مقاله قبل قصد داریم، تا در رابطه با ادامه لیست بلند بالای نرم‌افزار های عکاسی با موبایل در خدمتتون باشیم، پس با پیکسمر همراه باشید.
در این مطلب قصد داریم به شما چگونگی چینش نور را آموزش دهیم


آیا تا به حال در رابطه با راه های کنترل لرزش دوربین به صورت فیزیکی مطلبی خوانده اید؟ اگر نه با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید، به راحتی فیلم هایی با کمترین میزان
نکات روانشناسی در پیدا کردن سوژه مناسب برای مصاحبه بسیار است، اما با پیکسمر همراه باشید تا گزیده ای از این نکات را برایتان توضیح دهیم.
پیکسمر در این مقاله قصد دارد به بررسی نحوه ظاهر سازی فیلم های ضبط شده توسط دوربین در یک اتاق تاریک بپردازد.
امروز به دنبال توضیح مختصری در رابطه با استابلایزر هستیم، پس با پیکسمر همراه باشید تا با این دستگاه بیشتر آشنا شوید و شرایط خرید آن را بدانید.
آیا در ساخت فیلم های خود با مشکل مواجه هستید؟ اگر پاسختان مثبت است، پیکسمر به شما می گوید که مرحله اول داشتن یک ذهن باز و خلاق است.

تاریخچه عکاسی

آخرین ویرایش در ۱۳۹۹-۰۳-۲۶ ۱۳:۱۵:۳۷ ب ظ

عکاسی چیست ؟

عکاسی علم مهندسی هنر و صنعت است که به وسیله آن نور و اشعه های شبه نور با تسلط به فنون و ابزارمی تواند تصاویرثابتی را خلق کند.

 

چه کسی اولین عکس را خلق کرد؟

نیپس درسال 1822میلادی اولین عکس دنیا را ثبت کرد. وی دریک خانواده ثروتمند فرانسوی درتاریخ 7مارس 1765 چشم به جهان گشود. این مخترع بزرگ بیشتر به عنوان مخترع عکاسی شناخته می شود.

در سال های بعد تالبوت مادوکس پیشرفتی در صنعت عکاسی ایجاد کرد، که به جای الکل از وسایل بروزتری بهره برد و درسال 1888میلادی عکاسی فراگیر شد.

تاریخچه عکاسی

 

 

عکاسی چگونه وارد ایران شده است؟

عکاسی در زمان قاجار در سال 1842 وارد ایران شد و ملکه انگلیس اولین شخصی بود که دوربین را به ایران هدیه داد. همچنین ژول ریشارد اولین عکس را توسط آن دوربین از ناصرالدین شاه و خواهرش ثبت کرد.

آنتوان سوورگین در آن زمان یکی از برترین عکاسان کشور بود که از کل ایران عکس داشت، اما به دلیل بحث با یکی از پادشاهان آن زمان، افراد پادشاه تمامی عکاس خانه وی را به آتش کشیدند.

شاخه های گوناگون عکاسی چیست؟

عکاسی چهره، یکی از شاخه های مهم عکاسی است، که از عکس ساده پرسنلی گرفته  تا عکاسی حرفه ای را شامل می شود.

 

عکاسی مستند، نمایشی از واقعیت پیرامون می باشد و زیر مجموعه های فراوانی دارد، که می توان به عکاسی مستند اجتماعی، عکاسی مستند از طبیعت و غیره اشاره کرد.

 

عکاسی معماری، عکاسی است که در برگیرنده بناهای تاریخی و ساختمان های امروزی می شود. در این عکاسی محیط داخلی بناها نیز بخشی از عکس معماری محسوب می شود.

 

عکاسی مد و تبلیغات، نقش مهمی در معرفی کالا و خدمات دارد و حتی می توان گفت به اقتصاد کشور نیز کمک بسزایی می کند. عکاسان مد و تبلیغات از دانش فنی بالایی برخوردارند و همچنین ابزارهای پیچیده ای را برای نمایش بهتر استفاده می کنند.

 

عکاسی سینما و تئاتر، یکی از حرفه ای ترین بخش های عکاسی می باشد. برخی تهیه کنندگان و کارگردانان برای کاربرد های گوناگون نیازمند عکس های پشت صحنه، هنگام اجرا هستند، زیرا در هنگام تئاتر، نیازمند به پیدایش نقطه های اوج داستان و نمایش هستند.

 

عکاسی نجومی، یکی از شاخه های تخصصی عکاسی است که موضوع آن ستاره ها ، آسمان و کهکشان می باشد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید این نوع ازعکاسی به دلیل پیچیدگی زیاد به ابزارهای مختلف و حرفه ای نیاز دارد.

ممنون از توجه شما دوستان پیکسمری، اگر از این مقاله خوشتان آمد، دیگر مقالات ما را در سایت پیکسمر دنبال کنید.


در دسته بندی : - عکاسی

انتشار داده شده توسط در تاریخ ۱۳۹۹-۰۳-۲۶ ۱۲:۵۵:۵۱ ب ظ