وبلاگامروز به دنبال معرفی تعدادی از نرم‌افزار های مناسب برای عکاسان و فیلمبرداران حرفه ای هستیم، که تعدادی از کار های آنها را به گوشی موبایل انتقال می دهد و کار شما
جشنواره های فیلم هر ساله در سراسر دنیا برگزار میشود. این جشنواره ها فرصت خوبی برای هنرمندان و فیلم برداران است تا بتوانند آثار خود را به نمایش همگان بگذارند.
پیکسمردر این مقاله قصد دارد تا به معرفی جشنواره های عکاسی در سرتاسر دنیا بپردازد.
پیکسمرقصد دارد در ادامه سری مقالات حوزه اخبار، به بررسی 9 دوربین برتر بدون آینه که به صورت پکیج بوده و کابر پسند هستند بپردازد.
شاید بارها شده باشد که حرکت ابر ها و یا گل دادن گیاهان را به صورت تایم لپس تماشا کرده باشید، با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید به راحتی تایم لپس های زیبا بگیرید.


بهترین نرم افزار های تولید استیکر
در ادامه مقاله دیروز به دنبال معرفی تعدادی دیگر از نرم‌افزار های تولید استیکر هستیم، پس با پیکسمر همراه باشید، تا بتوانید بهترین نرم‌افزار را انتخاب کنید.
در این مطلب قصد داریم انواع چینش نور را به شما آموزش دهیم .
در ادامه مقاله قبل قصد داریم، تا در رابطه با ادامه لیست بلند بالای نرم‌افزار های عکاسی با موبایل در خدمتتون باشیم، پس با پیکسمر همراه باشید.
در این مطلب قصد داریم به شما چگونگی چینش نور را آموزش دهیم


آیا تا به حال در رابطه با راه های کنترل لرزش دوربین به صورت فیزیکی مطلبی خوانده اید؟ اگر نه با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید، به راحتی فیلم هایی با کمترین میزان
نکات روانشناسی در پیدا کردن سوژه مناسب برای مصاحبه بسیار است، اما با پیکسمر همراه باشید تا گزیده ای از این نکات را برایتان توضیح دهیم.
پیکسمر در این مقاله قصد دارد به بررسی نحوه ظاهر سازی فیلم های ضبط شده توسط دوربین در یک اتاق تاریک بپردازد.
امروز به دنبال توضیح مختصری در رابطه با استابلایزر هستیم، پس با پیکسمر همراه باشید تا با این دستگاه بیشتر آشنا شوید و شرایط خرید آن را بدانید.
آیا در ساخت فیلم های خود با مشکل مواجه هستید؟ اگر پاسختان مثبت است، پیکسمر به شما می گوید که مرحله اول داشتن یک ذهن باز و خلاق است.

نکات عکاسی طبیعت

آخرین ویرایش در ۱۳۹۹-۰۵-۱۴ ۲۰:۰۳:۱۲ ب ظ

در این مقاله قصد داریم چگونگی ثبت نوار های نوری خورشید را به شما عکاسان هنرمند توضیح دهیم، پس با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید از این تکنیک برای زیبا تر کردن عکس های خود استفاده کنید.

sun flare

برای تشکیل نور مورد نظر خود با اپرچر یا اف لنز خود بازی کنید، در این حالت برای ثبت نوری قوی و خشن از اف های بزرگ تر استفاده کنید، اما اگر بدنبال روزنه ای کوچک تر با نوری ملایم هستید بهتر است با اف پایین تر عکاسی کنید.

خورشید را تا حدودی پشت سوژه یا جسمی پنهان کنید، تا نور مستقیم خورشید مانع سیاه شدن تصویر سوژه شما نشود، و بتوانید آن روزنه زیبا از نور را در کنار بقیه اجزا تصویر داشته باشید، حتی می توانید با ثبت قسمتی از خورشید در تصویر، این افکت را بدون استفاده از جسمی به عنوان پوشش ایجاد کنید، اما در صورتی که می خواهید لطیف ترین انوار خورشید را ثبت کنید، دوربین خود را به سمت خورشید بگیرید، ولی خود خورشید را درون قاب خود قرار ندهید.

sun flare

زوایای متفاوت را برای پیدا کردن بهترین تصویر از نظر اندازه و کشیدگی روزنه امتحان کنید، تا هم شکل مناسبی از نوار نوری خورشید را ثبت کنید، هم بتوانید نور مناسبی را برای دیگر اجزای تصویرتان پیدا کنید. برای فیلتر کردن مناسب تر تصویر از فیلتر های پلاریزه و فیلتر Graduated neutral density یا فیلتر ND استفاده کنید.

برای ثبت انوار گرم تر با جلوه ای کاراملی رنگ از دیگر اجزای تصویر، می توانید در زمان های طلایی طول روز یا همان هنگام طلوع و غروب آفتاب عکس های خود را ثبت کنید.

برای جلوگیری از تاری تصویر یا لرزش دست هنگام استفاده از سرعت های پایین تر شاتر، می توانید از سه پایه و شاتر ریموت استفاده کنید، تا هم اف خود را به راحتی افزایش دهید و هم نیازی به افزایش ایزو و نویز در تصویر نداشته باشید.

sun flare

برای فوکوس بهتر می توانید از آپشن Spot Metering و در صورت نبود آن از Partial Metering استفاده کنید.

و در نهایت باید گفت به هیچ عنوان از چشمی دوربین خود در شدت های بالای نور خورشید استفاده نکنید، چرا که چشمی دوربین شما می تواند مانند ذره‌بین عمل کرده و به چشمان گران بها شما آسیب وارد کند.

امیدوارم با مطالعه این مقاله بتوانید عکس های زیبا و خلاقانه ای را ثبت کنید، تا مثل همیشه ما را هم در این تجربه خاص شریک بدانید.

برای اطلاع از تازه ترین اخبار و اطلاعیه های مهم ما، صفحه اینستاگرام و سایت پیکسم را دنبال کنید.

 


در دسته بندی : - عکاسی

انتشار داده شده توسط در تاریخ ۱۳۹۹-۰۵-۱۲ ۰۹:۳۷:۲۱ ق ظ