وبلاگپیکسمردر این مقاله قصد دارد تا به معرفی جشنواره های عکاسی در سرتاسر دنیا بپردازد.
پیکسمرقصد دارد در ادامه سری مقالات حوزه اخبار، به بررسی 9 دوربین برتر بدون آینه که به صورت پکیج بوده و کابر پسند هستند بپردازد.
شاید بارها شده باشد که حرکت ابر ها و یا گل دادن گیاهان را به صورت تایم لپس تماشا کرده باشید، با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید به راحتی تایم لپس های زیبا بگیرید.
پیکسمر سامانه رزرو آنلاین عکاس و فیلمبردار جهت پرورش نیروی متخصص و خلاق در زمینه ی تولید محتوای تصویری و ویدئویی دوره ی کاراموزی برگزار میکند. در این دوره
زندگیمون تشکیل شده از کلی لحظات گوناگون. لحظه هایی توی زندگیمون هستن که اون طور که باید و شاید ثبتشون نمیکنیم. پیکسمر اومده تا به همه بگه که لحظات خوب زندگیمون


آیا می دانید یک چشم شما از چشمی دیگر قوی تر است، اگر نه با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید به راحتی از این برتری برای ثبت عکس های بهتر استفاده کنید.
امروز به دنبال توضیح قانون اعجاب در اعداد هستیم، با پیکسمر همراه باشید تا روانشناسی را به نحوی دیگر در هنر عکاسی خود استفاده کنید.
در این مقاله قصد داریم چگونگی ثبت نوار های نوری خورشید را به شما عکاسان هنرمند توضیح دهیم، پس با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید از این تکنیک برای زیبا تر کردن عک
در زمینه عکاسی از ساختار ها و ساختمان ها چندین نکته و تکنیک وجود دارند که می توان با استفاده از آنها سطح عکاسی خود را نه تنها در عکاسی از ساختمان بلکه در تمامی
عکاسی از حیوانات با توجه به تفاوت های حرکتی و رفتاری آنها نسبت به انسان ها دارای نکاتی متفاوت است، پس با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید به درستی از حیوانات عکاسی


آیا در ساخت فیلم های خود با مشکل مواجه هستید؟ اگر پاسختان مثبت است، پیکسمر به شما می گوید که مرحله اول داشتن یک ذهن باز و خلاق است.
امروز قصد داریم Intervalometer را بررسی کنیم و چگونگی استفاده از آن را به شما آموزش دهیم، پس با پیکسمر همراه باشید تا دلایل و چگونگی استفاده از آن را فرا بگیرید
امروز قرار هست هیستوگرام دوربین عکاسی و چگونگی خواندن آن را به منظور ثبت عکس های بهتر برای شما توضیح دهیم، پس با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید از این نمودار به
وب امروز می خوام درباره نکات نهایی یک پروژه عکاسی و فیلمبرداری برای شما بنویسم. اولین کاری که باید بکنید این هست که به محض اینکه راه
خوب در مبحث تمیز کردن قسمت داخلی دوربین اول باید چند نکته رعایت شود: حتما تا وقتی که مقدار گرد و غبار آیینه درونی دوربینتون از حد خارج نشده، این پروسه رو انجام

توضیح هیستوگرام و نحوه استفاده از آن

آخرین ویرایش در ۱۳۹۹-۰۴-۲۳ ۱۳:۴۴:۵۳ ب ظ

امروز قرار هست هیستوگرام دوربین عکاسی و چگونگی خواندن آن را به منظور ثبت عکس های بهتر برای شما توضیح دهیم، پس با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید از این نمودار به درستی استفاده کنید.

هیستوگرام نموداری از چگونگی شدت نور در تمامی پیکسل های تصویر است، به نحوی که هر چقدر از سمت چپ آن به سمت راست نمودار حرکت کنیم، تاریکی جای خود را به روشنایی می دهد.

گرادینس

حال برای ثبت یک هیستوگرام مناسب به چه نکاتی باید توجه داشته باشیم.

اولین و مهم ترین آن، اور اکسپوز شدن و اور کانترست می باشد، این اتفاق زمانی پدیدار می شود که شدت نور از حالت طبیعی خارج شده و مجالی به رنگ ها برای دیده شدن ندهد مانند وقتی که از یک انباری تاریک و یا خورشید عکاسی می کنیم، اما این پدیده با توجه به کلیپ تشکیل شده در عرض های هیستوگرام قابل تشخیص است، به نحوی که اگر کلیپ در سمت راست باشد اورکسپوز صورت گرفته و باید ایزو را کم یا اف و سرعت شاتر را افزایش دهیم، اما اگر کلیپ در عرض سمت چپ هیستوگرام تشکیل شده باشد، یعنی نور بقدری کم به سنسور شما رسیده است که رنگی برای دیده شدن وجود ندارد، پس در این حالت باید عمل عکس وقتی که کلیپ در سمت راست تشکیل شده است را انجام دهیم.

نور

اما اشتباه نکنید همه ی ماجرا این نیست وجود گپ در هیستوگرام شما هم نشان دهنده حالتی غیر عادی در تصویر است، به نحوی که مشخص می شود تناژ مخصوصی از رنگ ها ناپدید شده اند.

برای رفع این مشکل با توجه به محل قرار گرفتن گپ می توان درمانی مشابه کلیپ را اجرا کرد تا عکس شما تمامی پیگمنت های رنگی را شامل شود، البته این در مورد یک عکس طبیعی مطرح است در بسیاری از مواقع عکاس بدنبال ثبت تصویری متفاوت از آنچه واقعیت است می گردد، پس طبیعی است که کلیپ یا گپ تشکیل شود.

simulated camera histogram

در هیستوگرام شاهد نمودی از رنگ ها هم هستیم به طور مثال قسمت هایی از هیستوگرام که رنگ های قرمز، ابی و سبز دیده میشوند به صورت کاملا اختصاص یافته مربوط به آن رنگ هاست، اما اگر با رنگ طوسی مواجه شدید نشان دهنده اورلپ شدن هر سه توناژ است، و اگر رنگ های دیگری را مشاهده کردید نشان دهنده اورلپ شدن دو نوع از پیگمنت ها می باشد.

توانایی خوانش هیستوگرام الزامی است، چرا که برای فهم بهتر نور به عکاس کمک می کند اما وجود هیستوگرام استاندارد نمایان گر یک عکس مناسب نیست، چرا که در هر سبک از عکاسی و یا از هر سوژه ای می توان تمامی خصوصیات یک هیستوگرام غیر استاندارد را دید، اما عکسی زیبا و مناسب داشته باشیم.

پس زیبایی عکس های خود را به هیستوگرام محدود نکنید، و اجازه خراب کاری در آن را به خود بدهید، چرا که عکس های خاص هیستوگرام خاص هم دارند، اما باز هم صرفاً خاص بودن عکس از هیستوگرام آن قابل تشخیص نیست.

پس از هیستوگرام مانند یک تری پاد به عنوان ابزاری برای ثبت هرچه بهتر عکس خود استفاده کنید تا درک کاملی از چگونگی مشخصات تصویر خود داشته باشید، به طور مثال ال سی دی دوربین خود وسیله دقیقی برای فهم چگونگی اکسپوز شدن نور ها نیست چرا که در محیطی تاریک ال سی دی نور بیشتری را نسبت به آنچه در واقعیت ثبت کرده اید نشان می دهد و یا بلعکس در حالتی که شما در زیر نور شدید آفتاب در حال عکاسی هستید، ال سی دی تصویری تاریک تر از آنچه که ثبت کرده اید نشان می دهد.

پس دقیق ترین ابزار شما برای فهم چگونگی پخش رنگ ها و حالت اکسپوز آن به واسطه هیستوگرام تامین می شود.

ممنون که پیکسمر را برای فراگیری چگونگی خوانش و تفسیر هیستوگرام همراهی کردید، برای اطلاع از تازه ترین اخبار و اطلاعیه های ما، سایت و صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید.

دوست دار همیشگی عکاسان پیکسمر


در دسته بندی : - فیلمبرداری - عکاسی

انتشار داده شده توسط در تاریخ ۱۳۹۹-۰۴-۲۱ ۱۸:۱۵:۴۹ ب ظ