وبلاگدرود بر دوستان عزیز پیکسمری در این مقاله به دنبال توضیح برخی از تجربیات و نکات عکاسی هستیم، که به واسطه آن می توانید، عکس هایی هدف مند تر و جذاب تر تهیه کنید.
بنیانگذار یک شرکت استارتاپی با بیان اینکه پیکسمر در واقع یک پلتفرم است که از یک طرف به عکاسان و فیلمبرداران و از طرف دیگر با مشتریان در ارتباط است، گفت: در پیکس
می خوای آموزشت رو خلاصه تر و جذاب تر بکنی؟ یکی از راه هایی که میشه محتوای با کیفیت و تاثیر گذار درست کرد، استفاده از محتوای ویدئویی هستش. چرا؟ دیتای زیادی
بزرگ ترین حمله ممکن... توی سوشیال مدیا داره شروع میشه، می دونی از کی به کیه؟ شاید جدیداً برای شما هم این مسئله اتفاق افتاده که بجای دکمه پست در بار پایینی تبدیل
درود بر دوستان عزیز پیکسمری، در مقاله به دنبال توضیح چگونگی آفیش عکاس و فیلمبردار هستیم، پس با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید، عکاس و فیلمبردار خودتون رو به بهتر


در این مقاله به دنبال توضیح برخی از تجربیات و نکات عکاسی هستیم، که شاید برایتان ساده و ابتدایی بیاید ولی تاثیر آن ها بیش از آن است
در این مقاله به دنبال توضیح برخی از تجربیات و نکات عکاسی هستیم، پس با ما همراه باشید، تا بتوانید بهترین رنگ و لعاب را برای عکس
در این مقاله به دنبال توضیح برخی از تجربیات و نکات عکاسی و فیلمبرداری هستیم، که دونستن اونها می تونه کمک بزرگی به لول آپ شدن
درود بر دوستان عزیز پیکسمری در این مقاله به دنبال معرفی عکاسان برتر ایرانی هستیم، که در مجالس عکاسی بیش از دیگران مطرح هستند، پس با پیکسمر همراه باشید
درود بر دوستان عزیز پیکسمری در این مقاله به دنبال توضیح برخی نکات در عکاسی هستیم، که بسیار پایه ای اند، اما رعايت کردن آن، حتی برای عکاسان حرفه ای


درود بر دوستان عزیز پیکسمری در این مقاله به دنبال توضیح برخی از نکات فیلمبرداری هستیم، که در پروژه های طولانی مدت و یا در پروژه هایی که نیاز به چندین فیلمبردار
درود بر دوستان عزیز پیکسمری در این مقاله به دنبال توضیح برخی از تجربیات خود در زمینه فیلمبرداری هستیم، پس اگر شما هم برای تولید محتوای ویدئویی مناسب...
درود بر دوستان عزیز پیکسمری، با ادامه معرفی عکاسان سر شناس خیابانی در خدمت شما هستیم، پس اگر شما هم علاقه مند به این سبک از عکاسی هستید، حتماً با ما همراه باشید
امروز به دنبال معرفی چندین نرم افزار تدوین برای گوشی های تلفن همراه هستیم، پس با ما همراه باشید، تا مدت زمان تدوین های خود را کاهش دهید.
امروز به دنبال توضیح شاخص های مهم، برای خرید کیف دوربین هستیم، پس با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید، مناسب ترین کیف را برای دوربین و تجهیزات خود انتخاب کنید.

آموزش عکاسی در تاریکی و شب

آخرین ویرایش در ۱۳۹۹-۰۹-۲۹ ۰۲:۲۱:۲۰ ق ظ

زیبایی عکاسی از مناظر تاریک و آسمان پرستاره شب، باعث می شود یادگیری نحوه انجام عکاسی در شب به امر با ارزشی تبدیل شود.

 

هیچ عکسی به زیبایی عکسی که در نور مهتاب غرق شده است نمی شود. اما عکاسی در شب نیازمند دارا بودن تجهیزات مخصوص و داشتن کمی زمان، صبر، تمرین و ذوق هنری عکاسی در تاریکی است.

 پس با پیکسمرهمراه باشید تا به شما مخاطبان گرامی این هنر را آموزش دهیم.

 

1) تجیزات مورد نیاز را آماده سازید :

 • در ابتدا یک دوربین عکاسی تک لنز ( DSLR ) با حالت دستی را انتخاب کنید : شما باید یک دوربین داشته باشید که به شما امکان تنظیم میزان نور و حرکتی را که می توانید ضبط کنید را بدهد.
 • از لنز های با زاویه دید عریض استفاده کنید : لنزهای با زاویه دید عریض، فاصله کانونی کمتری نسبت به لنزهای معمولی دارند. چیزی در حدود 10 تا 35 میلی متر. لنزهای با زاویه دید عریض به شما امکان می دهند نور بیشتری را به منظور ضبط صحنه های وسیع تر ارائه دهید. این امر باعث تسهیل در عکاسی در شب میشود.
 • سه پایه تهیه کنید : مهم است که هنگام عکس گرفتن در شب ، دوربین خود را تا حد ممکن پایدار نگه دارید. این باعث می شود هرگونه ایرادی در تصاویر تیز و شفاف به حداقل برسد.
 • استفاده از کابل رها کننده دیافراگم یا ریموت را در نظر بگیرید : وقتی دکمه روی دوربین خود را می زنید تا عکس بگیرید، مقدار کمی لرزش ایجاد میشود. برای جلوگیری از این حرکت، از کابل یا ریموت بی سیم استفاده کنید که به شما امکان می دهد دکمه را از فاصله دور فشار دهید.
 • چراغ قوه همراه خود داشته باشید : مهم است که هنگام سفر به مکان انتخابی و تنظیم تجهیزات خود، بتوانید آن را ببینید. اگر در تاریکی کامل هستید، چراغ قوه برای امنیت ضروری است.

 

2) دوربین خود را تنظیم کنید :

 • اطمینان حاصل کنید که دوربین شما به طور کامل شارژ شده است و حافظه آن خالی است.
 • تصاویر خود را در حالت RAW قرار دهید. RAW نوعی فرمت فایل برای تصاویر است. بر خلاف پرونده های JPEG ، پرونده های RAW هنگام گرفتن عکس، تمام داده های ضبط شده توسط سنسور دوربین شما را ذخیره می کنند. فایل های JPEG برخی از این داده ها را فشرده می کند.
 • دوربین خود را تثبیت کنید : هنگام عکس گرفتن، لرزش و حرکتی را که دوربین شما در معرض آن قرار دارد را به حداقل برسانید.
 • دیافراگم دوربین خود را تنظیم کنید : دیافراگم اندازه بازشونده ای در لنز دوربین شما است که در حالت توقف f اندازه گیری می شود. حرکت از یک توقفگاه f به مرحله بعد دو برابر و یا نصف می شود و در مقدار نور اثر می گذارد.
 • برای ضبط حرکت و نور، سرعت شاتر آهسته را انتخاب کنید : این سرعت، نور مجاز و میزان حرکت گرفته شده را تحت تأثیر قرار می دهد. برای عکسبرداری در شب، با سرعت آهسته شاتر مانند 10-30 ثانیه شروع کنید.
 • با داشتن ISO بالا حساسیت دوربین خود را نسبت به نور را افزایش دهید : ISO به حساسیت سنسور تصویر دوربین شما نسبت به نور اشاره دارد. هرچه ایزو کمتر باشد، دوربین نسبت به نور حساسیت کمتری را نشان می دهد که باعث می شود دانه کمتری در تصویر شما ایجاد شود.
 • از نور سنج دوربین برای بررسی نوردهی مناسب استفاده کنید : اکثر دوربین ها دارای یک نور سنج در منظره یاب یا نمایشگر زنده هستند. این بازخوانی مقدار نوردهی تصویر شما را نشان می دهد که آیا تصویر شما بر اساس دیافراگم، سرعت شاتر و ISO در معرض صحیح قرار خواهد گرفت.
 • برای به حداقل رساندن لرزش، عملکرد قفل آینه را درگیر کنید : قبل از فشار دادن دکمه برای گرفتن عکس، آینه را از قبل تلنگر می دهد و در معرض سنسور تصویر دیجیتال شما قرار می گیرد.
 • با تلفن هوشمند خود عکسی بگیرید : در حالی که تلفن شما با یک دوربین دیجیتال قابل مقایسه نیست، اما می تواند تصاویر را در تاریکی ضبط کند. تلفن خود را بر روی سه پایه یا سطح صاف تثبیت کنید. استفاده از فلش را به حداقل برسانید و زوم را درگیر نکنید.

 

3) قاب خود را تنظیم نمایید :

 • دوربین خود را نزدیک به زمین تنظیم کرده و به سمت آسمان حرکت دهید : در بیشتر عکس های شبانه، تمرکز اصلی شما آسمان و ستاره ها خواهد بود. دوربین را طوری زاویه دهید که آسمان بر بخش های بالایی و میانی تصویر حاکم شود.
 • یک نقطه کانونی را برای پیش زمینه انتخاب کنید : اضافه کردن یک عنصر جالب در پایه عکس باعث تضاد آسمان و تکمیل عکس خواهد شد. سازه های سنگی، کوه، درخت و حتی ماشین خود را امتحان کنید.
 • نور ماه یا نور ستاره را انتخاب کنید : ماه و ستاره ها به طرق مختلف روی عکس شما تأثیر می گذارند. یک ماه کامل یا روشن عناصر پیش زمینه را روشن خواهد کرد، اما دیدن ستارگان را دشوار خواهد کرد. بدون ماه، پیش زمینه شما تاریک تر خواهد بود اما ستاره ها بیشتر دیده می شوند.

 

پیکسمراز نهایت توجه شما به این مقاله تشکر میکند.

شما می توانید از دیگر مطالب سایت ما نیز دیدن نمائید.


در دسته بندی : - عکاسی

انتشار داده شده توسط در تاریخ ۱۳۹۹-۰۵-۱۹ ۱۲:۴۹:۰۲ ب ظ