وبلاگپیکسمردر این مقاله قصد دارد تا به معرفی جشنواره های عکاسی در سرتاسر دنیا بپردازد.
پیکسمرقصد دارد در ادامه سری مقالات حوزه اخبار، به بررسی 9 دوربین برتر بدون آینه که به صورت پکیج بوده و کابر پسند هستند بپردازد.
شاید بارها شده باشد که حرکت ابر ها و یا گل دادن گیاهان را به صورت تایم لپس تماشا کرده باشید، با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید به راحتی تایم لپس های زیبا بگیرید.
پیکسمر سامانه رزرو آنلاین عکاس و فیلمبردار جهت پرورش نیروی متخصص و خلاق در زمینه ی تولید محتوای تصویری و ویدئویی دوره ی کاراموزی برگزار میکند. در این دوره
زندگیمون تشکیل شده از کلی لحظات گوناگون. لحظه هایی توی زندگیمون هستن که اون طور که باید و شاید ثبتشون نمیکنیم. پیکسمر اومده تا به همه بگه که لحظات خوب زندگیمون


آیا می دانید یک چشم شما از چشمی دیگر قوی تر است، اگر نه با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید به راحتی از این برتری برای ثبت عکس های بهتر استفاده کنید.
امروز به دنبال توضیح قانون اعجاب در اعداد هستیم، با پیکسمر همراه باشید تا روانشناسی را به نحوی دیگر در هنر عکاسی خود استفاده کنید.
در این مقاله قصد داریم چگونگی ثبت نوار های نوری خورشید را به شما عکاسان هنرمند توضیح دهیم، پس با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید از این تکنیک برای زیبا تر کردن عک
در زمینه عکاسی از ساختار ها و ساختمان ها چندین نکته و تکنیک وجود دارند که می توان با استفاده از آنها سطح عکاسی خود را نه تنها در عکاسی از ساختمان بلکه در تمامی
عکاسی از حیوانات با توجه به تفاوت های حرکتی و رفتاری آنها نسبت به انسان ها دارای نکاتی متفاوت است، پس با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید به درستی از حیوانات عکاسی


آیا در ساخت فیلم های خود با مشکل مواجه هستید؟ اگر پاسختان مثبت است، پیکسمر به شما می گوید که مرحله اول داشتن یک ذهن باز و خلاق است.
امروز قصد داریم Intervalometer را بررسی کنیم و چگونگی استفاده از آن را به شما آموزش دهیم، پس با پیکسمر همراه باشید تا دلایل و چگونگی استفاده از آن را فرا بگیرید
امروز قرار هست هیستوگرام دوربین عکاسی و چگونگی خواندن آن را به منظور ثبت عکس های بهتر برای شما توضیح دهیم، پس با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید از این نمودار به
وب امروز می خوام درباره نکات نهایی یک پروژه عکاسی و فیلمبرداری برای شما بنویسم. اولین کاری که باید بکنید این هست که به محض اینکه راه
خوب در مبحث تمیز کردن قسمت داخلی دوربین اول باید چند نکته رعایت شود: حتما تا وقتی که مقدار گرد و غبار آیینه درونی دوربینتون از حد خارج نشده، این پروسه رو انجام

مقایسه دوربین های Mirrorless و DSLR

آخرین ویرایش در ۱۳۹۹-۰۴-۱۸ ۱۵:۱۳:۵۳ ب ظ

قرار هست دوربین های بدون آینه ( Mirrorless ) و دوربین های آینه ای ( DSLR ) را مورد بررسی قرار دهیم تا برای شما اطلاعات کافی برای انتخاب هر یک فراهم شود،پس در ادامه همراه پیکسمر باشید.

دوربین آیینه ای و بدون آیینه

خوب اول از همه باید به نکات ظاهری بپردازیم 

بدنه کوچکتر در کنار وزن کم دوربین های Mirrorless در نگاه اول فاحش است، دلیل این سبکی بخاطر حذف شدن آینه های درون دوربین هست به نحوی که آینه مخصوص سنسور و مخصوص چشمی دوربین برداشته شده و به جای آن از قطعات الکترونیکی و اپتیکی استفاده شده.

تفاوت های عملکردی از همین نقطه شروع میشه و اولین تفاوت در قدرت فوکوس هست، که در دوربین های بدون آینه به دلیل استفاده از نوع خاصی از پردازش تصویر به نام فوکوس اتوماتیک بر پایه نشانگر کنتراست دارای سرعت و عمل کرد کند تری هستند.

در دوربین های آینه ای از سیستم تشخیص اختلاف فاز برای فوکوس اتوماتیک استفاده می شود، این سیستم بر اساس بررسی تصویر از دو زاویه متفاوت عمل می کند تا بر اساس داده های حاصل بداند در صورت فوکوس دوباره کدامین محدوده یا نقطه از تصویر را دنبال کند.

حال در این میان دوربین های خاصی هم موجود هستند که تا حدودی این وضعیت را تغییر داده اند مانند :

Canon Eos R & Eos RP 

که دقیق ترین حالت فکوس دو فازی را وارد دوربین های بدون آینه کرده اند به نحوی که هم چشمی و هم نمایشگر آنها از این سیستم پردازش استفاده می کنن.

وجود چشمی الکتریک برتری خاصی برای دوربین های Mirrorless در مقابل دوربین های آینه ای می باشد، که وضوح و روشنایی بهتری را نسبت به نسخه های فیزیکی ارائه می دهد و دلیل آن پردازش جزئی و توانایی اضافه کردن تنظیمات شخصی در آن است.

نکته دیگر در زمینه طول مدت استفاده شما از دوربین برای عکاسی و فیلمبرداری است که تفاوتی عظیم میان دوربین های Mirrorless و دوربین های آینه ای ایجاد می کند، به طور مثال در دوربین های آینه ای به طور متوسط در کم ترین حد بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ شات و در بعضی از دوربین ها مانند :

Nikon d3500

Nikon D6 pro DSLR

به ترتیب ۱۵۰۰ و ۳۵۰۰ شات را برای شما به ارمغان می آورند که در حالت عکاسی ورزشی یا سرعتی می توانید دو برابر این تعداد را ثبت کنید.

از جهتی دوربین های بدون آینه تنها ۳۰۰ تا ۴۰۰ عدد شات را پشتیبانی می کنند آن هم در بهترین حالت چرا که این دوربین ها همیشه برای نشان دادن تصویر از نمایشگر استفاده می کنند که هم نمایشگر چشمی و حالت زنده در آنها ازین سیستم پیروی می کنند.

در این میان دوربین A9 II sony 

تعداد شات ۵۰۰ تا ۶۹۰ شات را به عنوان سرسخت ترین دوربین Mirrorless در نگهداری انرژی برای شما فراهم می کند‌.

برای تکمیل مقایسه های تکنیکی این دوربین ها باید به اندازه کوچکتر ولی کمیاب تر لنز، در دوربین های Mirrorless اشاره کرد 

و خوب در این میان شرکت سونی از رقبای دیگر خود که در زمینه تولید دوربین نیز فعالیت دارند پیشی گرفته و تعداد و انواع زیادی از لنز های بدون آینه را برای دوربین های خود می سازد.

خوب در مرحله برسی عملکرد عکاسی و فیلمبرداری دوربین های Mirrorless در زمینه فیلمبرداری بهتر عملکرده و انتخاب بسیار مناسبی برای سازنده های تیزر های تبلیغاتی و سینمایی است چرا که مراحل تدوین و پردازش فیلمبرداری این دوربین ها نیز متفاوت است.

اما در زمینه عکاسی از درصد بالایی از دوربین های آینه ای بهتر عمل کرده و مناسب ترین دوربین برای امور تبلیغاتی و مدلینگ می باشد.

به طور کلی تفاوت کیفی دوربین های این دسته قابلیت مقایسه ای ندارد چرا که هر دو گروه طیف گسترده ای از سنسور ها را برای این منظور استفاده می کنند که منجر به تفاوت نهایی در نتیجه کار می شود، پس حتما به مشخصات کلی این دسته از دوربین های تازه وارد توجه نکنید و به طور قطع بدانید که آینده دوربین های عکاسی در دستان دوربین های بدون آینه است، آینده ای که خیلی دور نیست.

برای کسب اطلاعات بیشتر و با خبر شدن از جدیدترین اخبار ما، سایت و صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید.


در دسته بندی : - عکاسی

انتشار داده شده توسط در تاریخ ۱۳۹۹-۰۴-۱۰ ۲۱:۱۳:۱۸ ب ظ