وبلاگدرود بر دوستان پیکسمری عزیز در خدمت شما هستیم، با مقاله ای دیگر از معرفی نرم افزار های مرتبت با هنر عکاسی.
بررسی میکروفون 500blink از شرکت سارامونیک.
با ما همراه باشید، تا با این دستگاه بیشتر آشنا شوید.
به سایت پیکسمر خوش آمدید، در ادامه این پست با نحوه ثبت نام در سایت پیکسمر آشنا می شوید، پس با ما همراه باشید.
جشنواره های فیلم هر ساله در سراسر دنیا برگزار میشود. این جشنواره ها فرصت خوبی برای هنرمندان و فیلم برداران است تا بتوانند آثار خود را به نمایش همگان بگذارند.


معرفی عکاسان خیابانی برتر تاریخ
ادامه معرفی عکاسان خیابانی برتر تاریخ
درود بر دوستان عزیز پیکسمری، در این مجموعه مقالات به دنبال معرفی اساتیر معروف عکاسی خیابانی هستیم.
درود بر دوستان پیکسمری عزیز در خدمت شما هستیم، با مقاله ای دیگر از معرفی نرم افزار های مرتبت با هنر عکاسی.
درود بر دوستان عزیز پیکسمری، امروز به دنبال توضیح و آموزش چگونگی عکاسی با آیینه هستیم، پس با پیکسمر همراه باشید.


معرفی عکاسان خیابانی برتر تاریخ
امروز به دنبال معرفی چندین نرم افزار تدوین برای گوشی های تلفن همراه هستیم، پس با ما همراه باشید، تا مدت زمان تدوین های خود را کاهش دهید.
امروز به دنبال توضیح شاخص های مهم، برای خرید کیف دوربین هستیم، پس با پیکسمر همراه باشید تا بتوانید، مناسب ترین کیف را برای دوربین و تجهیزات خود انتخاب کنید.
امروز به دنبال معرفی تعدادی از نرم‌افزار های مناسب برای عکاسان و فیلمبرداران حرفه ای هستیم، که تعدادی از کار های آنها را به گوشی موبایل انتقال می دهد و کار شما
امروز معرفی برنامه های کاربردی برای عکاسان و فیلمبرداران را در پیکسمر ادامه خواهیم داد، پس اگه به دنبال استفاده از نرم‌افزار های تلفن های همراه هستید.

استفاده درست از فضای منفی

آخرین ویرایش در ۱۳۹۹-۰۸-۲۵ ۱۷:۱۱:۴۴ ب ظ

در این مقاله به دنبال استفاده از محیط منفی در قاب عکاسی شما هستیم، تا بتوانید با این روش بر روی اهمیت و زیبایی تصاویر خود تاکید کنید، پس با پیکسمر همراه باشید، تا این مقاله را از دست ندهید.

negative space photography

فضای منفی، اتمسفر و محیط اطراف سوژه می باشد، که به عنوان رابط میان سوژه و بک گراند عمل می کند، حال اگر فضای منفی قوی باشد، خود نیز جزئی از بک گراند می شود، برای افزایش تاکید و گیرایی تصاویر خود، توجه کنید که فضای مثبت عکس شما که سوژه در آن متمرکز است، به واسطه بیشتر بودن وسعت فضای منفی، تبدیل به سوژه اصلی شده است.

شما با افزایش فضا منفی در عکس های خود، اهمیت سوژه خود را دو چندان می کنید، این به دلیل ایزوله کردن سوژه و نرم تر کردن فضای منفی در تصویر شما ایجاد می شود. 

راه دیگری برای ایجاد این فضای منفی فوکوس شما بر روی سوژه اصلی است، بدین طریق که این فوکوس به تنهایی باعث محو شدن دیگر المان های حاضر در تصویر است، مانند عکاسی لانگ اکسپوژر که سوژه ثابت باشد و بقیه المان ها به دلیل حرکت اجسام حالت تاری را به خود می گیرد. 

negative space photography

در نهایت باید توجه صد درصدی خود را از روی سوژه بر دارید و کمی هم به فضای اطراف آن توجه کنید، با این کار هم چینش اجزا را می توانید، به درستی انجام دهید و هم درک بهتری از فضای منفی خواهید داشت، اوایل دوره ای که این نگاه را در خود می پرورانید، مشکلاتی اعم از عدم تمرکز نمایان می شود، اما در یاد داشته باشید، که استفاده مناسب شما از هر آنچه که در اطراف سوژه شما وجود دارد، می تواند هم سوژه شما را بلد تر کند و هم از ناهماهنگی های محیط و هدفتان بکاهد. 

فراخ ترین فضای منفی موجود آسمان است، که البته ساده ترین و یک دست ترین آن نیز می تواند باشد، با این فضا شروع به تغییر دید خود کنید و زمانی که امادگی لازم را در خود دیدید، می توانید این دید را بیشتر و بیشتر در تمامی سبک ها و استایل های عکاسی خود استفاده کنید. 

ممنون که با مقاله ای دیگر همراه پیکسمر بودید، برای اطلاع از تازه ترین اخبار و اطلاعیه های مهم ما، صفحه اینستاگرام و سایت پیکسمر را دنبال کنید. 

 

 


در دسته بندی : - عکاسی

انتشار داده شده توسط در تاریخ ۱۳۹۹-۰۸-۲۵ ۱۵:۳۶:۰۱ ب ظ