معرفی چند ترکیب رنگ مکمل و جذاب

آخرین ویرایش در ۱۳۹۹-۰۸-۱۵ ۱۴:۳۳:۲۲ ب ظ

امروز به دنبال معرفی چند ترکیب رنگ مکمل و جذاب هستیم، پس با پیکسمر همراه باشید، تا بتوانید به راحتی با استفاده از رنگ ها جذابیت عکس های خود را چند برابر کنید.

complementary colors

ترکیب رنگ قرمز و سبز از جذاب ترین ترکیب رنگ های ممکن در طبیعت می باشد، به نحوی که گل های قرمز در طبیعت در کنار برگ های سبز هستند، یا حتی کفشدوزک هم با بدنه قرمز خود روی برگ های سبز رنگ حضور دارد و صحنه ای زیبا ایجاد می کند، رنگ زرد و بنفش ترکیبی چشم گیر از توجه و انرژی می باشد، رنگ زرد از دور هم قابلیت دیده شدن را دارد، بنفش هم کاملاً رنگی شاد و پر انرژی می باشد، حال برای تغییر کنتراست می توانید از تکسچر های متفاوت استفاده کنید، تا تفاوت رنگ حاصله جذاب تر باشد.

نارنجی و آبی، دو رنگ گرما بخش هستند، این رنگ هم اشتها برانگیز است و هم شادی بخش، اما در عین حال به واسطه رنگ آبی جریان را آرامش بخش و قابل اعتماد می کند.

complementary colors

رنگ های از قرمز و آبی که هر دو نرم تر و سبک تر شده اند، مانند فیروزه ای و گل‌بهی، این ترکیب رنگ کاملا آرامش بخش و مدرن می باشد، هر چه رنگ ها محو تر باشند، حالتی مدرن تر به خود می گیرند.

آبی و زرد، ترکیبی که همیشه در آسمان می بینیم، از کدوکی با آن خاطره داریم، پس این ترکیب توانایی بالایی در ایجاد حس و حال نوستالژی و گرم دارد، که به خودی خود شادی بخش است، فقط دقت کنید که ترکیب اجزا با یک دیگر در تصویر، تفاوت های زیادی را می تواند ایجاد کند، پس از امتحان کردن رنگ ها و اجزای متفاوت نترسید، خلاقیت خود را در دستور کار قرار دهید و صبور باشید، تا جایی که احساس کنید، از این بهتر نمی شود.

رنگ های جذاب دیگری نیز مانند، مشکی با طلایی یا قرمز هستند، اما در این مقاله به آن ها اشاره نکرده ایم، چرا که شاداب بودن تم در این مقاله هدف اصلی ماست.

ممنون که ما را با مبحثی دیگر از روانشناسی عکاسی همراهی کردید، امیدواریم که برایتان مفید باشد.

برای اطلاع از تازه ترین اخبار و اطلاعیه های مهم ما، صفحه اینستاگرام و سایت پیکسمر را دنبال کنید.


در دسته بندی : - عکاسی

انتشار داده شده توسط در تاریخ ۱۳۹۹-۰۸-۱۴ ۱۴:۱۰:۴۳ ب ظ

ارتباط با ما

  • برای مشاوره و همکاری با پیکسمر در ساعات اداری با شماره های زیر تماس بگیرید . ما را از طریق شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

  • 09107192954
  • 021-88967160
  • تهران ، بلوار کشاورز ، خیابان 16 آذر ، پلاک 78 ، طبقه دهم ، واحد 1004
  • pixmer_com